Vilkyčių ralis

VILKYČIŲ RALIO KROSO FESTIVALIS – RUGPJŪČIO 15-16 D.

Vilkyčių ralisJau rugpjūčio 15-16 dienomis Lietuvoje bus surengtas vienintelis ir nepamirštamas ralio kroso varžybų savaitgalis. Vilkyčių autosporto komplekse per dvi dienas įvyks net trijų čempionatų etapai – Lietuvos, Latvijos ir NEZ Šiaurės Europos zonos šalių. Šios varžybos bus vienintelė proga šiemet mūsų šalyje išvysti greičiausius Lietuvos ir užsienio šalių ralio kroso meistrus, kurie net dvi dienas trasoje kovos dėl kiekvieno metro.

Varžybas organizuojančio automobilių sporto klubo „Vilkyčiai“ vadovas Kazimieras Gudžiūnas ralio kroso gerbėjus kviečia jau dabar rezervuoti nakvynes šiame krašte, kadangi ralio kroso batalijos trasoje griaudės net dvi dienas iš eilės. Šeštadienį trasoje vyks Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionatų etapai, o sekmadienį – Lietuvos ir NEZ Šiaurės Europos zonos šalių.

Įdomu tai, kad per vieną savaitgalį įvyks net du Lietuvos ralio kroso čempionato etapai, o tai žada dar didesnę dramą. Sportininkai net ir šeštadienio finale turės atrasti teisingą strategiją ir nestatyti visko ant lemiamos kortos, mat kitą dieną jų lauks dar vienas čempionato etapas. Taigi, reikės teisingos taktikos norint pademonstruoti kuo aukštesnį rezultatą šeštadienį ir išsaugoti sveiką techniką sekmadienio mūšiams.

Dalyviai į Vilkyčius rinksis jau penktadienį, mat tądien čia įvyks administracinės ir techninės komisijos, po kurių paaiškės galutinis dalyvių skaičius klasėse.

Šeštadienį dalyviai į trasą pirmą sykį pajudės 9 val. ryte, kai bus surengtos laisvųjų treniruočių sesijos. Iš karto po to bus pradėti kvalifikaciniai važiavimai. Beje, siekiant sukurti kuo geresnes varžymosi sąlygas dalyviams, po kiekvieno kvalifikacinio važiavimo bus atliekami trasos tvarkymo darbai. Žiūrovai šias pertraukėles taip pat galės išnaudoti turiningai, kadangi publikos zonoje veiks lauko kavinės, prekyba.

15.35 val. numatyta pusfinalių pradžia, o po jų patys stipriausi dalyviai stos į kovą finaluose. 18 val. nugalėtojai ir prizininkai maudysis šampano pursluose ir keliaus ilsėtis prieš sekmadienio startus Lietuvos ir NEZ Šiaurės Europos zonos šalių čempionatų etapuose.

Sekmadienį automobilių varikliai griaudės jau nuo 8 val. ryto, kai prasidės laisvosios treniruotės. Po jų ir vėl vyks kvalifikaciniai važiavimai, o pusfinalių ir finalų kovos prasidės 14.45 val. Iškilminga nugalėtojų ir prizininkų ceremonija įvyks 17.30 val.

Taigi, dvi dienos dinamiškos kovos, trijų čempionatų etapai, dvi skirtingos dangos, 850 metrų ilgio trasa bei nenuspėjamas „Joker“ ratas. Visa tai bus galima pamatyti Vilkyčiuose rugpjūčio 15-16 dienomis.

Žiūrovai bilietus į renginį galės įsigyti prie įvažiavimo į trasą arba pasirūpinti jais iš anksto internetu.