Ant ledo – briedžio išlikimo drama

briedis ant ledo1Pasieniečiai antradienį kelias valandas stebėjo Lietuvos – Rusijos sieną kirtusio briedžio išlikimo dramą. Į Rusijos teritoriją nubėgęs gyvūnas porą valandų kamavosi ant ledo, vis griūdamas ir atsistodamas, o krante jo jau laukė medžiotojai. Išvengęs medžiotojų kulkų, jis pasiryžo vėl tuo pačiu slidžiu ledu bėgti į Lietuvą. Dar per kelias valandas jis įveikė ledą, bet su nemalonumais žvėris susidūrė ir Lietuvos teritorijoje – krante jį užpuolė šunys.

Mūsų šalies pasieniečiai vidurdienį prie Lietuvos – Rusijos sienos užfiksavo neįprastą vaizdelį: per stebėjimo kameras pareigūnai pamatė, kaip suaugęs briedis iš Rusnės salos perėjo Skirvytės upę ir pateko į Rusijos teritoriją.

Gyvūnas ledu bandė pereiti upę. Čia ir prasidėjo jo bėdos – briedis slydo, klupo, virto. Gyvūnas bandė stotis, bet vis nesėkmingai. Pasieniečiai apie nelaimę pranešė rusams. Po dviejų valandų kančių briedžiui pagaliau pavyko pasiekti krantą. Ten jo jau laukė medžiotojai.

Apsisuko briedis bėgti nuo medžiotojų tuo pačiu jam pavojingu ledo keliu. Gyvūnas perbėgo užšalusią upę ir grįžo į Lietuvą. Bet ir čia briedžio bėdos nesibaigė – gyvūną užpuolė šunys ir nuvijo į privačią teritoriją. Prasibrovęs pro vielinę tvorą, briedis galiausiai pasiekė krūmynus ir liko saugus.

Gamtosaugininkai tvirtina, kad sunkiems kanopiniams žvėrims ledas yra itin pavojingas.

„Yra buvę, kad eidami per užšalusias upes briedžiai įlūžta. Dažniausiai gyvūnas neįstengia savo svorio užkelti ant ledo ir nuskęsta. Kaip tik toks atvejis ir buvo prieš porą metų – tuo metu gavome pranešimą, jog upėje yra įlūžęs briedis, o atvažiavę mes jo neberadome – jis jau buvo po ledu”, – pasakojo Šilutės gyvosios gamtos inspekcijos viršininkas Stanislovas Sudeikis.