Ant Pamario pievų ledo vėl gaudė plieniniai žirgai

Ledo ralisSekmadienį jau penktus metus iš eilės „pasispjaudyti“ ledo ir sniego purslais, padrebinti ledu sukaustytas pievas ir kūnus pripildyti adrenalino rinkosi greičio mėgėjai. Motokroso asociacijos „Šilutės greitis“ surengtoje tradicinėje žiemos šventėje „Nemuno pievų ledo taurė 2017“ šalia Šlažų tilto vėl gaudė įvairių transporto priemonių varikliai.

Anot renginio organizatoriaus, asociacijos „Šilutės greitis“ pirmininko Andriaus Vaitkaus, džiugu, kad kasmet atsiranda vis daugiau šio ekstremalaus sporto mėgėjų, pasiryžusių pasivaržyti: šįkart jų užsiregistravo apvalus skaičius – 60.

Ant Pamario pievų ledo savo jėgas šiemet išbandė ne tik šilutiškiai, bet greičio mėgėjai iš visos Lietuvos: Kauno, Jurbarko, Mažeikių, Kelmės, Gargždų, Klaipėdos.

Po kelias valandas trukusių varžybų paklaustas apie renginį A.Vaitkus prisipažino, jog džiaugiasi, kad šiemet didžioji dalis apdovanojimų liko Pamaryje, nes juos iškovojo kasmet vis labiau išdrąsėjantys ir įsiazartinantys šilutiškiai.

ledo ralis_laimetojai_DSCN0046Nors dieną prieš ralį šilutiškiai šiek tiek nerimavo – oras buvo pradėjęs šilti, tad ne vienas baiminosi, ar neištirps ledas iki renginio, bet „Šilutės greičio“ nariai buvo ramūs: ledas nebuvo plonas, tad tikrai neišnyks.
Varžybose transporto priemonės buvo suskirstytos į 12 klasių: skirtingų variklio galių krosinius motociklus,            keturračius, bagius, retro motociklus, taip pat varžėsi ir dviejų klasių automobilių vairuotojai.

Varžybų dalyvius vertino nemažai patirties tokiose motokroso ant ledo varžybose turintys teisėjai: Antanas Levickas, Virginijus Vaitkus, Ričardas Šidlauskas.

Pasidžiaugti greičio aistruolių pasiekimais ir įteikti jiems nugalėtojų taures bei diplomus buvo atvykęs naujasis Šilutės rajono mero pavaduotojas Algis Bekeris.

Skelbiame šilutiškių laimėjimus.

Keturračių 4×4 (iki 750 kub.cm galia) varžybose III vietą iškovojo Rimantas Šilinskas, krosinių motociklų (250 kub.cm galia) kovoje I vieta atiteko Andriui Vaitkui, II vieta – Aivarui Rutkauskui, III vietą –  Rūteniui Mikšai.
Krosinių motociklų (450 kub.cm galia) lenktynėse II vietą iškovojo Dovydas Stungurys, III vietą – Linas Andrijauskas.

ledo ralis_ziurovai_DSCN9989Trasoje, kur lenktyniavo mašinos su dygliuotomis padangomis, I vietą iškovojo Jonas Montvydas, II vietą – Tomas Agintas, III vietą – Gytis Kakta.

Be dygliuotų padangų važiavusių mašinų lenktynėse greičiausias buvo Rokas Nikelis, II vietą laimėjo Adas Vingis, III vietą – Eimantas Bertašius.

Bagių kategorijoje nepralenkiami buvo Kęstas Valančius, II vietą užėmė Aurimas Šlajus, III vietą – Artūras Šimkevičius.

Motociklų retro kategorijoje I vietos taurę iškovojo Vytas Degutis, II vietą – Mantas Degutis, III vietą – Arturas Džagalonija.

Apibendrindamas ant Pamario pievų ledo praūžusį renginį A.Vaitkus sakė, kad pasižiūrėti varžybų suvažiavo tūkstantinė smalsuolių minia. Organizaciniai reikalai vyko sklandžiai, bet šiek tiek nerimo pasėjo nelabai paklusnūs žiūrovai – keletas nedrausmingųjų ne kartą be leidimo įžengė ar įvažiavo savu automobiliu į pažymėtą trasą, sukeldami pavojų ir sau, ir kitiems ralio dalyviams.

Dėl to įvyko skaudus incidentas: vienas žiūrovas automobiliu įvažiavo į trasą ir slysdamas dešiniu šonu, atsitrenkė į varžybose dalyvaujančio motociklo IŽ lopšį. Krisdamas lenktynininkas susižalojo. Jis išvežtas į ligoninę.
Nepaisant to, sekmadieninė žiemos šventė pavyko. Susibūrę į būrelius šilutiškiai galėjo ne tik smagiai pasirgti už ant ledo besivaržančius greičio mėgėjus, bet ir šiltai pabendravo prie uždegtų laužų, išsikepė šašlykų, pagurkšnojo čia pat išvirtos arbatos.

ledo ralis_avarija_DSCF0658Renginio organizatoriai nuoširdžiai dėkoja UAB „Šarūno reklama“ komandai ir vadovams, kurie buvo vieni pagrindinių rėmėjų ir pagalbininkų.