Ant pievų ledo kvietė „Žiemos ralis“, skirtas Sausio 13-osios taurei laimėti

IMG 5460Sekmadienį, sausio 17-ąją, entuziastingi šilutiškiai subūrė ir suvienijo visus greičio bei žiemos pramogų mėgėjus. Šią žiemą ant pievų ledo VšĮ „Šilutės greitis“ ir UAB „Arenijaus servisas“ pirmą kartą surengė „Žiemos ralį“ Sausio 13-osios taurei laimėti. Užšalusiose pievose, netoli Šlažų tilto, palei kelią Šilutė – Rusnė, nuo ankstaus ryto dūzgė motociklai, keturračiai, automobiliai, varomi priekiniais, galiniais ar visais keturiais ratais.

Apšalusį lauką apgulė ir minia smalsuolių, atvykusių į motokroso varžybas, automobilių virtinės iš visos Lietuvos.

Nustebino dalyvių gausa

Vienas iš pagrindinių ralio organizatorių, UAB „Arenijaus autoservisas“  direktorius Arenijus Tamašauskas neslėpė patirtų įspūdžių ir išgyvenimų. Jaudulio ir bemiegių naktų dar prieš varžybas jam nepavyko išvengti, tačiau visa tai atsipirko su kaupu.

Anot pašnekovo, idėja sukviesti į motokroso varžybas Šilutės rajono aistruolius kilo sausio 11-ąją, tad pasiruošti ir gauti reikiamus leidimus teko suspėti vos per tris dienas. Negana to, kai prasidėjo dalyvių registracija, norintieji pasivaržyti tiesiog plūste užplūdo teikdami dalyvio paraiškas. „Žiemos ralis“ tapo ne rajoninis, o respublikinis, nes dalyviai registravosi iš visos šalies.

„Kažkas nerealaus. Jei įprastai tokiose varžybose dalyvauja apie 80 dalyvių, tai šiemet sulaukėme stulbinančio skaičiaus – net 122-iejų dalyvių iš Šilutės, Tauragės, Kauno, Plungės, Neringos, Jurbarko, Šakių, Šilalės, Klaipėdos ir kitų rajonų“, – „Šilutės naujienoms“ sakė A.Tamašauskas.
DSC 1877
Organizatorius džiaugėsi, kad „Žiemos ralio“ idėją palaikė ir Šilutės rajono savivaldybės administracija, ir Šilutės rajono policijos komisariatas, išdavę leidimus varžyboms ant pievų ledo.

Organizatoriai labai dėkingi Šilutės greitosios medicinos pagalbos kolektyvui, kuris visą sekmadienį, kol vyko motokroso varžybos, budėjo ir buvo pasirengęs suteikti medicininę pagalbą, renginio mecenatei, savivaldybės Tarybos narei Sandrai Tamašauskienei bei verslininkams Gražinai ir Edvardui Stankams, įsteigusiems prizus nugalėtojams. Prie renginio organizavimo savo parama taip pat prisidėjo UAB „Šarūno reklama“.

Nuo pietų iki sutemų dūzgiančiame ir sniego purslais, trykštančiais iš po ratų, apgaubtame  lauke neprailgo laikas ir žiūrovams. Visus juos šilta arbata bei koše vaišino pasieniečiai.

Išdalinti apdovanojimai

Startavus varžyboms ant pievų ledo gaudė ir savadarbiai, ir kitaip kruopščiai išpuoselėti bei tokioms varžyboms pritaikyti automobiliai bei motociklai. Jų vairuotojai varžėsi suskirstyti į 10 kategorijų.

Po kelių lenktyniavimo valandų dalyvių laukė prizų įteikimo ceremonija, kurioje išdalinta per 30 taurių ir padėkos raštų.
Sėkmė šypsojosi jėgas ant ledo išbandžiusiems šilutiškiams. Retro (senovinių) motociklų kategorijoje pirmąją vietą išplėšė Martynas Mikaločius, važiavęs su IŽ motociklu, antrąją užėmė Vytautas Degutis su savo „JAWA“, trečiąją – Marius Saudargas su IŽ.

Bagių kategorijoje pirmąsias vietas laimėjo taip pat šilutiškiai Alvydas Budrikas ir Kęstutis Valančius. Abiejų lenktynininkų transporto priemonė buvo „Polaris“.

Keturračių motociklų kategorijoje (4×4) tarp septyneto dalyvių šilutiškis Rimvydas Kriščiūnas užėmė 4 vietą (važiavo su „Yamaha“), o šilutiškis Rimantas Šilinskas užėmė 3 vietą („Kawasaki“).

Mašinų, varomų priekiniais ratais (nedygliuotos padangos) kategorijoje sėkmė šypsojosi svečiams iš Šilalės ir Šakių. Tačiau nedaug nuo jų atsiliko ir švėkšniškis Vitalijus Vaitkus su savo „Honda“ – jis iškovojo trečiąją vietą. Šilutiškis Jonas Montvydas, važiavęs su „Lada“, šioje kategorijoje buvo septintas.

Mašinų, varomų galiniais ratais (dygliuotos padangos) kategorijoje sėkmingai pasirodė kintiškis Kęstutis Kelpša, kuris su savo BMW iškovojo trečiąją vietą. Čiūtelių kaimo gyventojas Donatas Macpreikšas su savuoju BMW finišavo penktasis. Dar vienas kintiškis Andrius Surplys, vairuojantis taip pat BMW, šioje kategorijoje pasiekė 6-ąją vietą.

OPEN kategorijoje antrosios vietos taure apdovanotas Vitalijus Vaitkus, vairavęs „Honda“.

Mašinų, varomų galiniais ratais (nedygliuotos padangos), kategorijoje pergalingai finišavo „Ford“ vairavęs šilutiškis Linas Šidlauskas. Kitas šilutiškis Darius Mamkaitis su BMW buvo penktas.

Mašinų, varomų visais keturiais ratais (nedygliuotos padangos), kategorijoje  automobilį „Honda“ vairavęs Šilutės rajono gyventojas Gintaras Gestautas apdovanotas 4-osios vietos prizu.

Kai taurės bei prizai pasiekė nugalėtojus, netrūko džiugių emocijų. Anot motokroso varžybų dalyvių bei žiūrovų, kurie savo įspūdžiais dalijosi „Facebook“ socialiniame tinkle, praėjęs sekmadienis ant pievų ledo padovanojo gausų kiekį adrenalino ir ilgam išliksiančių prisiminimų. Daugelis norėtų, kad tokie renginiai vyktų dažniau.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume.