Ant pūkinio debesėlio lopšinių klausėsi „raudonkepuriukai“

raudonkepuraite lopsiniu vajarasEsu keturmečio Kosto mama, kuris lanko lopšelį – darželį „Raudonkepuraitė“. Vieną vakarą parkeliavęs su tėčiu namo, sūnelis pasakė, jog ryt kviečia mane į lopšinių vakarą. Mielas kvietimas, o įdomiausia pasirodė vakaro tema. Neapsirikau – mano širdis tą vakarą buvo jautriai suvirpinta, o akis užgavo nevalingas ašaros krislelis.

Darželio salė mamas ir tėčius pasitiko ne tradiciškai eilėmis sudėtomis kėdėmis, o jaukiai išbarstytais mažyčiais staleliais, ant kurių plazdėjo degančios žvakės ir puikavosi įvairiaspalviai klevo lapai. Ant scenos, kaip didžiausios ir pagrindinės vakaro artistės, pūpsojo įvairiaspalvės pagalvės…

Sudainavome lopšinę „Motulės rūpestėliai“, tautiniais rūbais pasipuošusios auklėtojos Birutė Vengalienė, Irena Gvildienė ir Gražina Toleikienė pasakojo apie lopšinių svarbą vaikelio gyvenime. Apie jų raminamąjį poveikį ir reikšmę mamai su vaiku puoselėjant artumo jausmą.

Muzikos mokytoja Lina Liakšienė, padainavusi su vaikais lopšinę, kalbėjo apie lopšinių svarbą šeimos tarpusavio santykių tobulinimui, šios dainuojamosios tautosakos svarbą mažo žmogučio gyvenime. Žodeliai „mylu, mylu“, „kius, kius“, „užvadėlė“ apeliuoja į lietuviškumą, į turtingą, spalvingą mūsų lietuvių kalbą. Žavu, kad tokia paprasta forma vaikeliams galima perduoti lietuviškas vertybes, senolių patirtį bei papročius.

Nemažiau maloniai ausis nuteikia ir moderniosios lopšinės su trim, keturiais vienas už kitą gražesniais posmeliais. Ypač nudžiugau ir net susigraudinau vėl išgirdusi naujai sueiliuotą lopšinę „Miki, vaikeli brangus“, kurią girdėjau vaikystėje.

Mamos ir tėčiai gavo naujų pedagoginių žinių. Pasirodo žaidimėliai „Kius, kiu, kius, Šakius“ arba visiems žinomas „Vir ,vir ,vir pelytė“ yra vadinami žaidinimais. Koks negirdėtas žodis? Auklėtojos papasakojo, jog žaidinimai buvo skirti įsiaudrinusiam vaikui nuraminti.

Dainavome ir mokėmės visi, nes scenos gilumoje, ant ekrano, keitėsi lopšinių žodeliai. Išeidami išsinešėme ne tik gražių potyrių, bet ir po lankstinuką su visomis išgirstomis ir dainuotomis lopšinėmis.

Tikiu, kad lopšelio – darželio „Raudonkepuraitė“ pedagogių sumanymas surengti lopšinių vakarą pasiekė visus tikslus ir lūkesčius, lopšinės skambės kas vakarą visų dalyvavusių šeimų vaikams.

Dėkoju kūrybiškoms auklėtojoms už puikų, minkštą pūkinį debesėlį, nusileidusį į Kosto, mano ir kitų mamų širdis, ir sustabdytą gražaus laiko akimirką.