Ant užšalusių vandens telkinių pramogaukite saugiai

Užšalus vandens telkiniams ant ledo galime išvysti slidinėjančius žmones, žvejus ar smalsuolius, norinčius išbandyti ledo tvirtumą. Bet niekada negali žinoti kada nekalta pramoga baigsis tragedija.

Policijos nuotr.

Pareigūnai pateikia keletą taisyklių, kurių laikymasis gali išgelbėti gyvybę.

Ledas laikomas tvirtu ir išlaikančiu žmogų, jeigu jo storis daugiau nei 7 cm. Tačiau, kad ledas išlaikytų grupę žmonių, jo storis turi būti ne mažesnis kaip 12 cm. Trapus, plonas ledas būna tose vietose, kur matosi įšalusios medžių šakos, krūmai, nendrės, kur įteka upeliai ar šaltiniai, neseniai buvo iškirstos eketės.

Pagal Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisykles, poledinės žūklės mėgėjams privaloma su savimi turėti virvę su svareliais, gelbėjimosi liemenę ir specialius smaigus, kurie padėtų išlipti ant ledo įlūžus.

Ant užšalusių vandens telkinių draudžiama važiuoti motorizuotomis transporto priemonėmis. Šių taisyklių nesilaikymas užtraukia įspėjimą arba baudą.

Jei įlūžote į ledą, svarbiausia nepasiduoti panikai: likite ramūs ir stenkitės nepavargti. Patariama ropštis į tą pusę, iš kurios buvo ateita. Bandykite „užplaukti ant ledo“ laikydamiesi ant vandens paviršiaus, irdamiesi kojomis ir artėdami prie tvirtesnio ledo. Krūtine reikia šliaužti kuo toliau, nebandyti iš karto stotis – tai daryti galima tik pasiekus krantą. Jei pastebėjote įlūžusį asmenį – nedelsiant skambinkite telefonu 112. Laukdami pagalbos atsargiai prisiartinkite prie eketės krašto ir įlūžusiajam ištieskite pagalį, lentą, virvę ar kitą daiktą, į kurį jis galėtų įsikibti.
Neleiskite ant ledo vaikų be suaugusiųjų priežiūros!