Antikorupcijos dieną pareigūnai vairuotojams priminė: „Kyšis išpurvina“

IMG 1043Šalies pareigūnai minėdami Tarptautinę antikorupcijos dieną (gruodžio 9-ąją) vairuotojams dalino lankstinukus „Kyšis išpurvina“.

Siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į vyraujančią korupciją ir užkirsti jai kelią, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai taip pat prisidėjo prie šios iniciatyvos. Jau nuo ankstyvo ryto Tauragėje, Pagėgiuose, Šilalėje bei Šilutėje pareigūnai sustabdytiems vairuotojams dalina lankstinukus ir teikia informaciją apie gresiančią atsakomybę už bandymą papirkti. Vieni iš sustabdytų transporto priemonių vairuotojų apie šią akciją buvo girdėję, todėl nė kiek nesutriko, bet buvo ir tokių, kurie iškarto ruošė automobilio dokumentus, o gavę lankstinukus ir išgirdę, kad šiandien minima Tarptautinė antikorupcijos diena lyg sutartinai kartojo: „Mes kyšių neduodame“.

Policija informuoja, kad per šių metų 11 mėnesių iš viso policijos įstaigose užregistruotas 771 atvejis, kai buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 227 str. (Papirkimas) dėl bandymo papirkti policijos pareigūnus. Tauragės apskrities vyriausiajame policijos komisariate pradėta 11 ikiteisminių tyrimų dėl papirkimo.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai tikisi, kad tokių kaip ši prevencinių priemonių dėka visuomenės pakantumas kyšiams mažėms ir vis daugiau žmonių netoleruos korupcijos.