Antikorupcijos komisijoje – du klausimai apie vieną politiką

KAZLAUSKAS STŠilutės r. savivaldybės Antikorupcijos komisija svarstė du skundus dėl galimų korupcijos apraiškų.

Vienas skundas – Pagėgių statybos bendrovės „Robrona“ direktoriaus Mindaugo Citavičiaus. Jis įtaria, kad Savivaldybės administracija pataikavo politiko Stepono Kazlausko valdomai statybos bendrovei „Žibai“, perdavusi „Žibams“ darželio „Žvaigždutė“ remontą, kurį pradėjo „Robrona“.

Kitas skundas – irgi dėl S.Kazlausko: abejojama, ar jam teisėtai nuo spalio mėnesio mokama kompensacija už degalus, sunaudotus atliekant savivaldybės Tarybos nario pareigas. Juk spalio pradžioje S.Kazlauskas prarado teisę vairuoti automobilį, nes buvo sulaikytas neblaivus prie vairo.

Lauks VTEK sprendimo

Antikorupcijos komisijos pirmininkė, opozicijos lyderė Sandra Tamašauskienė apgailestavo, kad komisijos posėdyje nedalyvavo abu visuomenės atstovai – rusniškė, Pakalnės kaimo seniūnaitė Birutė Gustienė ir švėkšniškis, Veiviržėnų gatvės seniūnaitis Domas Merliūnas.

Todėl gautus skundus nagrinėjo tik trys savivaldybės Tarybos politikai – pati pirmininkė S.Tamašauskienė, Antanas Kubaitis, Povilas Tunaitis bei Savivaldybės administracijos atstovė – vyr.specialistė korupcijos prevencijai Jūratė Bandzienė.

Antikorupcijos komisija jau antrą kartą gavo skundą iš UAB „Robrona“ direktoriaus M.Citavičiaus, kuris ir šį kartą mano, kad jo bendrovei nepagrįstai uždrausta baigti vaikų darželio – lopšelio „Žvaigždutė“ rekonstrukcijos darbus. M.Citavičiaus teigimu, Savivaldybės administracija nutraukė darbų sutartį su „Robrona“ tik todėl, kad pataikavo savivaldybės politiko S.Kazlausko valdomai bendrovei „Žibai“.

Šįkart M.Citavičius Antikorupcijos komisijos prašė ištirti, ar teisingai Savivaldybės administracija vykdė „Žvaigždutės“ remonto darbų viešuosius pirkimus, ar nebuvo antrą kartą pirkti tie patys darbai, kuriuos UAB „Robrona“ jau atliko. Be to, abejojama, ar UAB „Žibai“ direktorius S.Kazlauskas, būdamas savivaldybės Tarybos narys, galėjo su Savivaldybės administracija pasirašyti rangos sutartį.

Šilutės savivaldybės administracijos Ūkio skyriaus vedėja Stanislova Dilertienė paaiškino „Robronos“ direktoriaus išdėstytus priekaištus ir paneigė jo prielaidas apie korupciją.

Pasak S.Tamašauskienės, Antikorupcijos komisija neturi tokių kompetencijų, kad tirtų rašte išdėstytas prielaidas, todėl turėtų pasitelkti Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT). Tačiau yra žinoma, kad UAB „Robrona“ yra pateikusi pareiškimą Šilutės apylinkės teismui dėl Šilutės r. savivaldybės administracijos veiksmų.ANTIKORUPCIJOS TAMASAUSKIENE

Antikorupcijos komisija balsų dauguma nusprendė pakartotinai spręsti klausimą dėl galimos korupcijos tik tuomet, kai bus gautas teismo sprendimas ir Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos išvada – pažeidė politikas S.Kazlauskas Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą ar nepažeidė, kai pats pasirašė rangos darbų sutartį su Šilutės savivaldybės administracija, tuo pat metu eidamas ir Šilutės savivaldybės tarybos nario pareigas.

Perleido svarstyti Etikos komisijai

Kitas Antikorupcijos komisijos svarstomas klausimas irgi buvo susijęs su S.Kazlausku. Komisija gavo pranešimą, kuriame išdėstytos prielaidos, kad S.Kazlauskas praėjusių metų spalio, lapkričio ir gruodžio mėnesiais neva neteisėtai iš Savivaldybės biudžeto ėmė kompensacijas už Tarybos nario pareigų atlikimą – per tuos tris mėnesius už degalus pasiėmė 1053,86 Eur.

Yra žinoma, kad S.Kazlauskas pernai spalio 2 dieną prarado teisę vairuoti automobilį, nes buvo sulaikytas vairuojantis neblaivus. Nors neturi teisės vairuoti, S.Kazlauskas Savivaldybės buhalterijai vis tiek pateikė degalų įsigijimo dokumentus, kad gautų transporto išlaidų kompensaciją už savivaldybės Tarybos nario pareigų atlikimą.

S.Tamašauskienė sakė ištyrinėjusi savivaldybės Tarybos reglamento nuostatas ir nerado argumentų, kodėl S.Kazlauskas negalėjo gauti kompensacijos. Bet, jos manymu, situaciją dėl Tarybos nario elgesio, kai jis neblaivus sėdasi prie automobilio vairo, turėtų nagrinėti Tarybos Etikos komisija, o ne Antikorupcijos komsija.

S.Tamašauskienei pritarė ir kiti Antikorupcijos komisijos nariai.