Antrą dešimtmetį pradėjęs „Statyk pats“ pirkėjų neskaičiavo ir milijoninio kliento neužfiksavo

Statyk pats_pardavejos_DSCF8440Tokių staigmenų, kokią pirmadienį tiesiog darbo vietoje savo darbdaviams surengė prekybos centre „Pamarys“ esančios parduotuvės „Statyk pats“ kolektyvas, sulaukia tikrai retos įmonės vadovai: atvykusius savo vadovus darbuotojai pasitiko išpuoštoje prekybos salėje, kurioje laukė šventinės vaišės ir gausus būrys svečių. O pastarųjų ir kviesti nereikėjo, nes pasveikinti savo ilgamečius partnerius panoro daugelis rajono verslo įmonių vadovų, prekių tiekėjų iš kitų miestų. Juo labiau kad ir proga buvo neeilinė – „Statyk pats“ šventė 10 metų sukaktį.

2006-ųjų pabaigoje, kuomet šis prekybos centras atvėrė duris, dar niekas negalėjo pasakyti, kaip jam seksis ateityje, o dabar jau visiems aišku, jog per 10-metį jis taip įsitvirtino rinkoje, jog tapo nepakeičiamu verslo partneriu ir įmone, be kurios savo verslo ir kasdienybės nebeįsivaizduoja ir daugelis įmonių, ir tūkstančiai pavienių pirkėjų.

Džiaugiasi ir didžiuojasi kolektyvu

„Kaip greit bėga laikas“, – nostalgiškai priminė renginio prekybos centre „Statyk pats“ šventinio rytmečio vedėjas Marijus Budraitis, kuomet audringomis ovacijomis sutikti į prekybos salę įžengė šio centro direktorius Dževaldas Žemaitaitis ir komercijos direktorius Vladas Kainovaitis. Dar vienas, vedėjo žodžiais tariant, „iš trijų muškietininkų būrio“ – akcininkas Rimas Žemaitaitis tądien renginyje nedalyvavo, greičiausiai irgi dėl to, kad nieko iš anksto apie jį nežinojo.

Statyk pats_sveikintojai_DSCF8434„Norėjome kukliai: sakiau, papuošime balionais įėjimą, na dar nuolaidų įvairių klientams suteiksime – tegu ir jiems bus šventė, ir dirbsime toliau“, – pasakojo V.Kainovaitis. O D.Žemaitaitis pripažino, kad šio prekybos centro kolektyvas tokią pat staigmeną vadovams iškrėtė ir prieš 5 metus – net neįspėję šventę surengė.

Pokalbio su D.Žemaitaičiu metu aiškėjo, kad šio prekybos centro kolektyvas ypatingas ir dar vienu požiūriu – čia dirba 44 žmonės, iš kurių 22 moterys ir tiek pat vyrų.

„Esame labai demokratiški ir siekiame lyčių lygybės, norime ir kitiems būti pavyzdžiu šioje srityje“, – smagiai kalbėjo apie tokius sutapimus D.Žemaitaitis, visgi vėliau prisipažinęs, jog toji lyčių lygybė išėjo visai netyčia – kad tokia kolektyvo sudėtis, pats direktorius pastebėjo tik 10-mečio išvakarėse.

Anot jo, prekybos centro sėkmė priklauso tikrai ne nuo vadovų, o tik nuo jame dirbančių žmonių, nuo jų gebėjimų reaguoti į besikeičiančius pirkėjų poreikius ir aplinkybes, pastebėti naujoves rinkoje.

„Statyk pats“ dirba būtent tokie žmonės – aktyvūs, iniciatyvūs, kuriais didžiuojamės ir kurių darbu džiaugiamės“, – sakė direktorius.

Dešimtys tūkstančių prekių pavadinimų

Skaičiuoti savo darbuotojus D.Žemaitaičiui sekasi puikiai, bet paklaustas apie šiandien „Statyk pats“ pirkėjams siūlomų prekių bent apytikrį kiekį, jis nebeturėjo ką pasakyti. Tai nenuostabu, nes erdvioje šio prekybos centro salėje sudėliota dešimtys tūkstančių skirtingų pavadinimų prekių – pradedant kasdieniais buities reikmenimis ir baigiant įvairiomis statybinėmis medžiagomis.

Direktoriaus matematikos žinios akivaizdžiai „strigo“ ir tuomet, kai jis sulaukė klausimo apie per metus ar bent per mėnesį prekybos centre perkančių pirkėjų skaičių.

„Ne tik milijoninio pirkėjo neužfiksavome, bet net negalėčiau pasakyti, kiek pirkėjų ir per dieną praeina pro mūsų kasininkus“, – vėl traukė pečiais D.Žemaitaitis. Ir čia pat vėl pasidžiaugė savo kolektyvu, kuris dirba taip, kad parduotuvės apyvarta kasmet tik auga, tad pirkėjų vis daugėja.

„Džiaugiamės, kad jūs esate, ir kad mes esame“, – savo vadovams dėkojo šio centro darbuotojai.

Statyk pats_kolektyvas_DSCF8448Kolektyvas dovanojo vėliavą

Iniciatyvus šio prekybos centro kolektyvas savo darbdaviams sugebėjo pateikti dar vieną staigmeną – ištisą dešimtmetį dirbantis centras iki šiol neturėjo savo vėliavos, o dabar ją turi. Įmonės logotipu ir užrašu „Nuo 2006-ųjų dirbame Jums“ papuoštą vėliavą, kurią prekybininkai tądien įteikė savo direktoriui, pagamino „Šarūno reklama“, o šios įmonės vadovas Šarūnas Stancikas, vaizdingai pavadintas „greitąja pagalba“, taip pat pasidžiaugė ilgamete draugyste su šiuo prekybos centru.

Vienas po kito eilėn rikiavosi ir kiti sveikintojai. Turtingų švenčių ir neįkyrių pirkėjų linkėjo Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus, gražiu ligšioliniu bendravimu pasidžiaugė ir toliau taip „dar bent 110 metų bendrauti norintys“ UAB „Žibai“ ir „Toluta“, daugelio kitų įmonių atstovai, šiandien nebeįsivaizduojantys nei savo verslo, nei kasdienybės namuose be „Statyk pats“. Atvyko ir nemažai verslo partnerių, tiekėjų, kurie taip pat džiaugėsi ilgamečiu produktyviu bendradarbiavimu su šilutiškiais.

Suvalgę po gabalėlį jubiliejinio torto prekybininkai vėl stojo į savo darbo vietas ir taip pradėjo antrąjį įmonės dešimtmetį.