Antrą kartą nuteisti už žmogžudystę pritrūko įrodymų

Vytauto Liaudanskio nuotr57 metų šilutiškis Kazys A., kaltintas žmogžudyste, teisme išgirdo sau palankų nuosprendį – jis išteisintas.

Teisiamuoju vyras tapo dėl pernai balandžio mėnesio įvykio, kuomet Laučių kaime nuo daugybės sumušimų mirė jo sugėrovo žmona Janina P.

Moteris smurtą patyrė išvakarėse ir visą dieną buvo palikta likimo valiai.

Kadangi liudytojas – Janinos P. vyras – po pirmojo teismo posėdžio taip pat iškeliavo anapilin, pritrūko įrodymų apkaltinant Kazį A. moters žmogžudyste.

Grėsė ilgi metai nelaisvės

Į teismo suolą Kazys A. sėdo nebe pirmą kartą. Anksčiau jis buvo nuteistas dėl vienos žmogžudystės.

Šįkart moters mirtimi pasibaigęs įvykis buvo balandžio 16-ąją, kuomet Janina P. ir jos vyras Romualdas išgėrinėjo kartu su į svečius užsukusiu Kaziu.

Romualdas bylos tyrimo eigoje pareigūnams pasakojo, kad dėl neaiškios priežasties svečias pradėjo mušti jo žmoną. Vyrui apginti savo moters nepavyko, nes ir pats sulaukė stipraus spyrio į šoną, po kurio lūžo šonkaulis.

Nuo išgertuvių vakaro, per naktį viena palikta sumušta moteris, kitą dieną mirė nesulaukusi pagalbos.

Po moters mirties pareigūnai sulaikė ir įtarimus dėl nužudymo pateikė svečiui. Teisme Kazys A. buvo kaltinamas ne tik nužudymu, bet ir sunkiu sveikatos sutrikdymu. Už tai jam grėsė ilgi metai nelaisvės.

Tiesos sužinoti nepavyko

Teismo procesas užsitęsė, nes ir liudininkas, ir kaltinamasis vis keisdavo parodymus, jie buvo nenuoseklūs ir prieštaringi.
Nuo pat tyrimo pradžios ir teisme teisiamasis Kazys A. aiškino, kad gėrė su Romualdu ir laukė jo žmonos – ji buvo išėjusi į parduotuvę ir ilgai negrįžo. Jos nesulaukęs užmigo ir sakė daugiau nieko neprisimenantis.

O mirusios moters sutuoktinis šią istoriją pasakojo vis kitaip. Per pirmąją apklausą vyras net neužsiminė, kad K.Aleksandravičius jį būtų mušęs. Tačiau vėliau, vykstant tyrimui, prisiminė, jog esą ir pats nukentėjo nuo svečio – po spyrio jam lūžo šonkaulis.

Bet po pirmojo teismo posėdžio R.Platakis mirė, todėl tiesos iki galo atrasti byloje taip ir nepavyko.

Keliamos įvairios versijos

Mirusiai moteriai buvo nustatytas vidutinis girtumas, nors jos vyras teigė, kad ji iš vakaro buvo išgėrusi tik taurę vyno. Tai teismui sukėlė abejonių.

Teisėjai neatmetė ir galimybės, kad Janina, svečiui užmigus, galėjo girtauti su vyru ir susikivirčyti. Galėjo būti ir taip, kad pabudęs sutuoktinis supyko išvydęs savo žmoną vieną gurkšnojančią ir puolė ją mušti – anksčiau vyras jau buvo pakėlęs ranką prieš ją.

Tačiau dabar išaiškinti tiesą ir surinkti daugiau įrodymų nebeįmanoma.

Nors teismas išteisino K.Aleksandravičių, į laisvę jis neišeis, mat pernai buvo nuteistas dar ir už tai, kad Šilutėje pro langą į vieną namą įmetė akmenį ir taip sužalojo moterį.