Antrą kartą šį rudenį Leitės upės srovė veržiasi per tilto viršų (foto)

Pamario krašto kelius semia vanduo. / Astos Alkaitės nuotr.Ir vėl dešinysis Nemuno intakas Leitė išėjo iš krantų, vėl veržli srovė liejasi per tilto viršų ir sunkina susisiekimą su Šilutės rajono Paleičių kaimu.

Spalio pradžioje keturias paras ši upė buvo pakilusi ir viršijusi stichinį lygį, nes kritulių kiekis pamario krašte buvo itin gausus. Dabar vėl pasikartojo gausių liūčių periodas, ir ne tik ši upė jau eina iš krantų ir skandina paupių slėnius.

Apsemtų teritorijų, esančių žemiau jūros lygio, pamario krašte kasdien daugėja, nes lietūs merkia kone kasdien. Be to, spalio mėnesio krituliai  beveik dvigubai viršijo daugiametį vidutinį klimatinį standartą. Lapkričio mėnesio pirmąjį dešimtadienį šis standartas viršytas kone trigubai.

Minija, Šyša, Veiviržas, Leitė, Tenenys, Akmena, Danė ir kitos Vakarų Lietuvos upės pastarosiomis paromis smarkiai kilo, tad keliai, kertantys jų slėnius, kai kur atkarpomis jau yra užlieti.

Automobilių kelių direkcija informuoja, jog Šilutės rajone  dėl apsemtų ruožų eismas draudžiamas  kelyje Žemaitkiemis–Vabalai, čia vandens gylis siekia 10 – 25 cm. Klaipėdos rajone kelyje Priekulė-Stragnai gylis siekia 5-30 cm, eismas čia taip pat draudžiamas.

Šilutės rajone kelyje Rusnė–Galzdonai–Plaškiai nuo 4,30 iki 4,34 km vandens gylis siekia 5–10 cm, kelyje Užliekniai-Paleičiai nuo 4,72 iki 4,78 km vandens gylis siekia 5–10 cm, eismas čia leidžiamas.

joomplu:7843joomplu:7841joomplu:7847