Antradienį degė Žemaičių Naumiesčio bažnyčia…

baznycia Naumiestyje_dega_3Sunerimę Žemaičių Naumiesčio gyventojai antradienį dalijosi žinia, kad per jų miestelį skriejančios ugniagesių mašinos skuba link Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios. Negi dega miestelio pasididžiavimas – antrą šimtmetį skaičiuojanti bažnyčia?..

Tuomet naumiestiškiai dar nežinojo, jog tai buvo tik ugniagesių gelbėtojų pratybos, kurioms šįkart pasirinktas ypač aukštas ir ant aukšto kalno stovintis pastatas.

Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovas Arūnas Ališauskas sakė, kad tokios pratybos rengiamos kasmet po kelis gaisras cintjoniskiu_g_puodaskartus. Šiemet tai jau trečias Šilutės ugniagesių profesinių įgūdžių ir technikos patikrinimas ir greičiausiai – ne paskutinis.

Pamatę per miestelį skubančius ugniagesius, vieni naumiestiškiai skambino kitiems, o kiti – tiesiai į seniūniją. „Kas dega?“ – toks klausimas buvo natūralus, matant, kad į miestelį atskubėjo net trys cisternos iš Šilutės ir dar kelios – iš seniūnijų.

Žemaičių Naumiesčio Šv. Mykolo Arkangelo Romos katalikų bažnyčia Žemaičių Naumiestyje pastatyta 1782 m. miestelio valdytojo Mykolo Romikerio iniciatyva. Medinė bažnyčia, turinti vertingų religinių paveikslų, skulptūrų, kitų vertybių, stovi ant Vanagių piliakalnio, dar vadinamo Žaliuoju kalnu, įrašyto į archeologijos vertybių registrą.

„Norėjome pažiūrėti, kaip įmanoma su mūsų technika patekti prie tokio aukštai stovinčio objekto, ir kaip tektų veikti, jei jis išties užsidegtų, kokios yra mūsų technikos galimybės ir kokie turėtų būti baznycia Naumiestyje_dega_2vadovybės ir visų ugniagesių veiksmai“, – komentavo A.Ališauskas.

Ugniagesiai „įsiplieskusias liepsnas“ įveikė per nepilną valandą, po to vyko pratybų aptarimas.

Laimė, tai buvo tik imituotas gaisras. Ir visos kitos šios savaitės dienos ugniagesiams buvo ramios. Tiesa, Šilutės Cintjoniškių gatvės daugiabutyje trečiadienio vidurdienį prisvilo puodas. Jį ant ugnies palikusi moteris ramiai miegojo tol, kol po jos langais pradėjo kaukti ugniagesių ir medikų automobilių sirenos… Specialiąsias tarnybas iškvietė rūkstančius dūmus pastebėję kiti šilutiškiai. Šis gaisras didelės žalos nepadarė.