Antras vicemero postas – nereikalingas!

DSC 1187 copyAntras vicemero postas – nereikalingas! Tokią išvadą padarė rajono savivaldybės Tarybos Kontrolės komiteto narys konservatorius Šarūnas Laužikas, išklausęs atlyginimą iš Savivaldybės biudžeto gaunančios vicemerės Stasės Skutulienės priekaištus, kad visuomenines pareigas einantys politikai jai nesurenka informacijos apie svarstomus klausimus.

Š.Laužiką ir kitus Kontrolės komiteto narius šokiravo S.Skutulienės argumentai, kad ji atsisako dalyvauti Kontrolės komiteto posėdyje svarstant klausimą apie Šilutės autobusų parko finansines ūkines problemas, nes negavo informacijos apie situaciją autobusų parke.

Guodėsi negaunanti informacijos

Kontrolės komiteto posėdis prasidėjo diskusijomis apie numatytus svarstyti klausimus. Komiteto pirmininkas Arvydas Jakas tos dienos posėdžiui pristatė du klausimus: dėl Žemaičių Naumiesčio muziejaus rekonstrukcijos problemų ir dėl ūkinės – finansinės situacijos Šilutės autobusų parke.

Mero pavaduotojai S.Skutulienei užkliuvo, kad abiejų dienotvarkės klausimų pranešėjas yra pats komiteto pirmininkas A.Jakas. Be to, ji tikino nežinanti, kokios finansinės problemos spaudžia autobusų parką. O jei A.Jakas turi tokios informacijos, ji norėtų  informaciją gauti prieš posėdį. Norinti pasiskaityti anksčiau, kad galėtų posėdžio metu padiskutuoti.

S.Skutulienė samprotavo, ar nereikėtų šioje savivaldybės įmonėje atlikti vidaus auditą ir tik tada autobusų parko klausimą nagrinėti komitete, tarsi nesigaudydama situacijoje, abejojo, gal vis tik yra ir Savivaldybės kaltės dėl įmonės finansinių sunkumų…

Primename, kad Savivaldybės administracijos skola Šilutės autobusų parkui gruodžio mėnesį buvo išaugusi iki 700 tūkst. Lt, todėl įmonės administracija net tris mėnesius vėlavo išmokėti darbuotojams atlyginimus. Ši skola yra už moksleivių ir transporto lengvatas turinčių asmenų pavežimą. Įmonės darbuotojų atlyginimams per mėnesį reikia apie 200 tūkst. Lt.

Kas turi pateikti informaciją?

Vicemerės improvizacijos, trukdančios posėdžio eigą, įpykdė rajono Tarybos narį, socialdemokratą Algirdą Balčytį. Jis stebėjosi, kad atlyginimą gaunanti vicemerė, dienų dienas praleidžianti Savivaldybės administracijos pastate, drįsta iš politikų, dirbančių visuomeniniais pagrindais, reikalauti informacijos apie situaciją Savivaldybės valdomoje įmonėje.

A.Balčytis piktinosi vicemerės svarstymais (gal Savivaldybės kaltė, kad neapmokėtos skolos, gal įmonėje reikia audito?) ir griežtokai klausė: „O ką čia dirbi tada? O ko čia sėdėti tada, jei nieko iš viso nežinot?“

Antro vicemero nereikia

Nors Kontrolės komiteto dienotvarkę patvirtino penki komiteto nariai iš šešių posėdyje dalyvavusių politikų, tačiau svarstant kiekvieną klausimą atskirai valdančiosios koalicijos politikai – „darbietis“ Saulius Stankevičius, „tvarkietis“ Gintaras Bružas ir Liberalų sąjūdžio frakcijos narė Stasė Skutulienė atsisakė dalyvauti balsavimuose.

Pradėjus svarstyti autobusų parko problemas, S.Skutulienė pirmoji pareiškė nedalyvausianti šio klausimo svarstyme. Ji vėl akcentavo kiekviename Kontrolės komiteto posėdyje jos kartojamą priekaištą komiteto pirmininkui – neva jis neparuošė komiteto posėdžio taip, kaip reikalauja savivaldybės Tarybos reglamentas ir Savivaldos įstatymas.

Vicemerė sakė norinti dirbti taip, kaip dirba kituose komitetuose ir vėl aiškino, kad jai nepakanka paskelbto klausimo ir pranešėjo pavardės, vėl reikalavo informaciją gauti iki posėdžio, kad galėtų pasirengti posėdžiui.

Tuomet jau pyktelėjo Tarybos narys Šarūnas Laužikas. Jis sakė nesuprantantis, ką Savivaldybėje dirba S.Skutulienė, jei nenori išklausyti objektyvios informacijos apie situaciją autobusų parke. Jis sakė, kad visi rajono politikai skaitė apie sunkią autobusų parko darbuotojų padėtį, apie savivaldybės skolą šiai įmonei, todėl pakvietė į komiteto posėdį patį autobusų parko direktorių Artūrą Stonkų ir Savivaldybės administracijos direktorę Idą Vasiljevienė ir nori iš jų išgirsti informaciją apie skolas.

Mero pavaduotojos S.Skutulienės veiklą komiteto darbe Š.Laužikas įvertino kaip destruktyvią ir sakė kaskart įsitikinantis, jog antro vicemero etato iš viso nereikia.

Suardė kvorumą

Po vicemerės S.Skutulienės identišką giesmę apie informacijos trūkumą giedojo ir partijos Tvarka ir teisingumas politikas G.Bružas.

Komiteto pirmininkas A.Jakas ir komiteto narys A.Balčytis jį ragino visą norimą informaciją gauti dabar, tiesiai iš autobusų parko direktoriaus lūpų. Bet G.Bružas vis tiek atsisakė dalyvauti autobusų parko situacijos svarstyme, vis kartodamas anksčiau su kolegomis galimai sutartą formulę: „Nenorėčiau sėdėti tuščiai, o dalyvauti diskusijose ir prisidėti prie klausimų sprendimo“.

Dalyvauti autobusų parko klausimo svarstyme atsisakė ir S.Stankevičius, kuris prieš tai priminė jo frakcijos pareikštą iniciatyvą privatizuoti „Šilutės autobusų parką“. S.Stankevičius paneigė gandus, jog jis asmeniškai suinteresuotas privatizuoti minėtą bendrovę, tačiau mano, kad privatus verslas geriau tvarkytųsi šioje įmonėje nei Savivaldybė.

Trims valdančiosios daugumos politikams atsisakius svarstyti autobusų parko situaciją, nebeliko kvorumo ir Kontrolės komitetas negalėjo priimti sprendimo šiuo klausimu.

A.Jakas pasiūlė vis dėlto išklausyti į posėdį pakviestą autobusų parko direktoriaus A.Stonkų, kad bent jo laiko negaišintų politinių oponentų pamėgti destruktyvūs žaidimai. A.Stonkus išdėstė, kokių problemų įmonei ir ypač – darbuotojams kelia ne vieną mėnesį vilkinama ir didėjanti Savivaldybės skola.

Bet sužlugdytas Kontrolės komiteto posėdis jokio sprendimo šiuo klausimu pasiūlyti negalėjo.

Nereikalingi du pavaduotojai

Po posėdžio Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus lyderis Š.Laužikas „Šilutės naujienoms“ sakė manantis, kad pribrendo laikas svarstyti klausimą apie biudžeto lėšų taupymą, pirmiausia atsisakant nežinia ką veikiančio antro vicemero etato.

Dabar rajono Taryba rengiasi svarstyti Savivaldybės 2012 metų biudžetą ir akivaizdu, kad šis biudžetas bus apie dešimtadaliu mažesnis nei 2011 metų. Todėl, Š.Laužiko nuomone, būtų sveika atsisakyti netgi dviejų politinio pasitikėjimo pareigybių etatų: vieno mero pavaduotojo ir vieno administracijos direktoriaus pavaduotojo. Jis žadėjo parengti tokį sprendimo projektą rajono Tarybai.

silutesnaujienos.lt logo