Antrasis Nemuno deltos laivų paradas – be rekordų

LAIVU PARADO 4Nemuno deltos regioninio parko direkcija nepasiekė tikėto tikslo, kad antrajame laivų parade Uostadvaryje plauks rekordiškai daug – daugiau nei 100 laivų.

Priešingai – į paradą suplaukė bemaž perpus mažiau laivų nei prieš dvejus metus: 2014 metais į paradą registravosi 72 laivai, o šiemet, nors laivų laukta net valandą ilgiau nei numatyta šventės programoje, atplaukė vos 40 laivų.

Tačiau šventės nepavadinsi nepavykusia, nes laivininkams ir su jų laivais atvykusių įgulų nariams bei ne itin gausiam žiūrovų būriui šventinė nuotaika buvo pakili. Grojęs Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinis pučiamųjų orkestras ir šventės vedėjas Marijus Budraitis nė minutei neleido susirinkusiesiems nuobodžiauti.

Svarbiausia – laivų saugumas

Šeštadienį laivavedžiams, suplaukusiems į Rusnės salos Uostadvario kaimą, prie senojo švyturio, nerimą dėl saugios laivybos kėlė vakarų vėjas.

Tad laivavedžių pasitarime parado vadovas Simas Knapkis patarė: „Jeigu susiklostys nepalanki situacija dėl vėjo ar kitokių priežasčių, geriau suardyti parado eilę, bet nerizikuoti laivų ir juose esančių žmonių saugumu“.LAIVU PARADO 1

Linkėdamas neužstrigti seklumose laivų parado šventės organizatorių partneris, VĮ Vidaus vandens kelių direkcijos generalinis direktorius Antanas Ivanauskas pirmiesiems užsiregistravusiems laivavedžiams padovanojo po naujausią Kuršių marių vandens kelių žemėlapį.

Laivų parado atidarymas prasidėjo laivavedžių ir į šventę atvykusių politikų paradu. Kaip teigia mačiusieji abu laivų paradus, į šventę šiemet sugužėjo dvigubai daugiau politikų. Jaukiausiai šventėje jautėsi jau antrą kartą čia besisvečiuojantys partijos Tvarka ir teisingumas politikai. Tai yra todėl, kad ir Nemuno deltos regioninio parko direkciją, ir Aplinkos ministeriją šią Seimo kadenciją valdo minėtos partijos atstovai, vadovaujami ministro Kęstučio Trečioko.

Šventės atidarymo metu K.Trečiokas linkėjo laivų paradui išaugti iš regioninio lygio ir į paradą kviestis visus Lietuvos vidaus vandenyse ir Kuršių mariomis plaukiojančius laivus.

Politikų desantą šioje šventėje papildė socialdemokratai su mūsų krašte išrinktu Seimo nariu Artūru Skardžiumi. Jo ir „tvarkiečio“ Kęsto Komskio, einančio Seimo pirmininko pavaduotojo pareigas, dvikova dėl Šilutės apygardos rinkėjų dėmesio yra akivaizdi. Todėl šventės dalyviai stebėjo ne tik laivus, bet matė ir girdėjo minėtus politikus.

Pagerbė negrįžusius

Visi laivai su savo įgulomis virtine praplaukė pro Uostadvario senojo švyturio aikštelėje susirinkusius žmones.

Virtinę laivų vedė VĮ Vidaus vandens kelių direkcijai priklausantis laivas „Smiltynė“. Šventės vedėjas komentavo kiekvieno praplaukiančio laivo parametrus, paskirtįir laivavedžius.

„Smiltyne“ plaukiančius svarbiausius šventės svečius ir politikus į Kuršių marias nulydėjo visa laivų virtinė. Čia visi į vandenį paleido keturis vainikus, skirti negrįžusiems laivams ir jų laivavedžiams atminti.

Pagarbos ceremoniją galėjo matyti ir kai kurie šventės dalyviai, kuriuos nemokamai plukdė keleivinis laivas „Forelė“. Tuo laivų paradas ir šventė Uostadvaryje baigėsi.

Beje, nemažai žmonių į Uostadvarį atvažiavo pavėlavę, nes apie renginį sužinojo tik iš draugų. Pasak jų, liūdna, kad laivų parado organizatoriai nepasirūpino platesne renginio reklama.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.