Antrasis Saugų festivalio koncertas – su ambientine muzika

Terminas „ambient“ atsirado XX amžiaus 7-ajame dešimtmetyje Brian’o Eno dėka. Egzistuoja legenda, kad ambientinės muzikos idėja jam atėjo į galvą gulint ligoninėje ir klausantis iš lauko sklindančių garsų. Juose jis aptiko tam tikrą dėsningumą ir muzikalumą. Vėliau jis pradėjo įrašinėti supančius garsus ir leisti albumus bendru pavadinimu „Ambient“. Brian’as Eno, kalbėdamas apie šią muziką, teigė, kad ji turi būti „ne klausoma, o girdima“.

Penktadienio vakarą saugiškiai ir svečiai rinkosi į neeilinį muzikos vakarą Saugų evangelikų liuteronų bažnyčioje. Susitikimo su Valentinu Charitonovu, dar žinomu Kūdros slapyvardžiu, laukė įvairaus amžiaus klausytojai.

Sakrali ir istorinė bažnyčios erdvė pasirinkta neatsitiktinai, šioje bažnyčioje aštuntąjį sezoną sukasi Muzikos malūno festivalio sparnai. Pasak Saugų parapijos klebono Mindaugo Žilinskio, jam išgirdus ambientinę muziką, kilo nenumaldomas noras V. Charitonovą pakviesti į festivalio renginius, kad kuo daugiau žmonių išgirstų ir sužinotų apie šią muziką ir jos kūrėją.

Ambientinės muzikos ir moderniosios klasikos garsais autorius siekė sukurti dialogą tarp praeities ir dabarties, kaip harmoningo dviejų laiko sankirtų junginio. Ši koncertinė programa buvo dedikuota Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečiui.

Muzikos autorius po koncerto prisipažino, kad labai džiaugiasi galimybe pasidalinti gražios muzikos garsais istorinę atmintį turinčioje Saugų bažnyčioje ir padėkojo klausytojams.