Antrasis šeimų turgelis – nauda ir piniginei, ir tėvams

seimu turgelis daiva valaikePernai lapkričio mėnesį surengtas pirmasis šeimų turgelis baigėsi dalyvių kalbomis, kad reikia tokį turgelį rengti dažniau.

Kalbos nepraskriejo pro organizatorės, virtualios Facebook grupės „Šilutės mamytės“ administratorės Vitalijos Valaikės ausis: pirmojo turgelio lūkesčiai išsipildė, todėl, nepraėjus nė pusei metų, šeštadienį, šilutiškės skubėjo į antrąjį šeimų turgelį Šilutės kultūros ir pramogų centre.

Ir šį kartą tiek pardavėjų, tiek pirkėjų gera nuotaika sakyte sakė – visi rado tai, dėl ko čia atėjo.

Turgelis – vieta bendrauti

Mažyliais vedinos, vežimėlius stumdamos jaunos šeimos šeštadienį skubėjo apžvelgti, ką gi jiems pasiūlys antrasis Šilutės mamyčių organizuojamas turgelis.

Tarp drabužiais, knygomis, vaikų žaislais nuklotų stalų vaikštinėję tėvai, nėščiosios, kaip susitarę, vieningai tvirtino – pirkti vaikams drabužėlius iš parduotuvės tiesiog neapsimoka – juk mažyliai auga kaip ant mielių!

Todėl toks turgelis mieste – nauda ir piniginei, ir patiems tėvams. Mat mamos ne tik apsipirkti čia ateina, bet ir pabendrauti, apie bendras problemas, ligas, vaikų išdaigas su kitomis moterimis pakalbėti.

Turgelyje linksma buvo ir vaikams – čia jie net paraudusiais žandais siautė su sutiktais bendraamžiais. Taip pat juos zumba šokio ritmu linksmino sporto ir sveikatingumo centro „Atėnai“ trenerė su jaunaisiais šokėjais.

Nuo linksmybių sukaitę vaikai galėjo atsigaivinti šviežiai spaustomis vaisių sultimis, o išalkę mažyliai ir tyrelių skanavo – taip buvo reklamuojama sulčiaspaudė.seimu turgelis prekyba1

Pasidalijo daiktais su skurstančiais vaikais

Kai kurios šeimos į turgelį atėjo ne prekiauti, o atiduoti vaikų išaugtus ar jiems jau pabodusius daiktus nepasiturinčioms šeimoms.

Renginio metu surinktus daiktus išdalinti labiausiai skurstantiems įsipareigojo organizacijos „Gelbėkit vaikus“ atstovės.
Šilutiškės buvo dosnios: jos sukrovė daugiau nei dvi dešimtis pilnų maišų, dėžių. Labiausiai nepasiturinčių šeimų vaikus pradžiugins žaislinės mašinytės, stalo teniso raketės, grojantys žaislai, o jų tėvus – drabužėliai, avalynė.

Ar bus trečiasis turgelis, nežinia

Po renginio V.Valaikė džiaugėsi, kad tiek daug šeimų susidomėjo turgeliu. Tačiau, ar bus trečiasis turgelis, organizatorė nežino. Mat šiuo metu ji gyvena netoli Gargždų. Todėl Vitalija kitą kartą norėtų būti jau nebe organizatorė, o pagalbininkė.

Facebook grupės „Šilutės mamytės“ administratorė tikisi, kad jos pasėta idėja rengti tėvelių turgelius Šilutėje nenutrūks ir atsiras kita aktyvi mamytė, kuri šią idėją išvystys į tradiciją.