Apgavai „Regitrą“? Mokėk 3000 litų

pasas-600x399Už vairavimą išgėrus vairuotojo pažymėjimą Šilutėje praradęs vyras sumąstė „genialų“ planą: jeigu jo pažymėjimas atimtas, jis, pasakęs kad dokumentą pametė, iš VšĮ „Regitra“ pasiims naują! Tačiau naują teisę vairuoti išdavę darbuotojai tuoj susekė kur čia šaknys pakastos… Neseniai teisme apgavikas išgirdo, kad jo apgavystės kaina – 3 250 Lt.

V.K. 2010 m. rugsėjo 21 dieną nuvyko į Klaipėdos VšĮ „Regitra“ tikėdamasis gauti naują vairuotojo pažymėjimą. Mat, kaip jis parašė prašyme, senąjį pametė…

Patikėjus vyro prašymu, naujas vairuotojo pažymėjimas jam buvo išduotas. Tačiau ilgai teise vairuoti V.K. nesidžiaugė – tuoj darbuotojai susekė, kad kažkas čia ne taip. Pasirodo, jo senasis pažymėjimas buvo ne pamestas, o sulaikytas Šilutės policijos komisariate dėl vairavimo išgėrus.

Tačiau pričiuptas kaltinamasis kaltu prisipažinti nenorėjo – jis teisinosi, kad, vairavus neblaiviam, senasis pažymėjimas buvo atimtas ir išduotas laikinas. Kadangi vyrui reikėjo išlaikyti šeimą, važinėti į užsienį, jis užpildė prašymą naujam vairuotojo pažymėjimui gauti. Mat su laikinu po užsienį jis nepavažinėtų. Kad prašyme nurodė, jog pažymėjimas ne sulaikytas, o pamestas, nepamena… Vėliau, jau tyrimo metu, vis dėlto vyras savo kaltę pripažino.

Pagal tuo metu galiojusius įstatymus, laikinas vairuotojo pažymėjimas būdavo išduodamas ir naudojamas tol, kol nepriimtas teismo sprendimas. Kitą pažymėjimą turėti ar naudoti – draudžiama.

Teismas už tokį bandymą apgauti įmonę V.K. pripažino kaltu ir nuteisė 3 250 Lt bauda. Pinigai turi būti sumokėti per du mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos. Nustatytu laiku nesumokėta bauda bus išieškota priverstinai.

Teismo nuosprendis per 20 d. gali būti skundžiamas.