Apie 30 daugiabučių namų kviečiami šiltintis

renovacija daugiabuciuAplinkos ministerija skelbia antrąjį daugiabučių namų renovacijos etapą ir tikisi atnaujinti apie 800 namų.

Šilutės savivaldybės administracija mano, kad Šilutės rajone šiame etape savo būstus atnaujinti galėtų 30 daugiabučių pastatų savininkų. Jie iki rugsėjo 10 dienos turėtų pateikti paraiškas.

Pasak Savivaldybės administracijos Ūkio skyriaus vedėjo Sigito Šepučio, „jei nepasinaudosime teikiamomis galimybėmis, būsime tikri besmegeniai“.

Šilutės rajone yra per 700 daugiabučių namų: apie 470 iš jų administruoja bendrovė „Šilutės būstas“, apie 180 namų butų savininkai yra sudarę jungtinės veiklos sutartis ir 80 daugiabučių gyventojų yra įkūrę bendrijas.

Pirmajam daugiabučių namų renovacijos etapui buvo atrinkti 12 namų ir dabar jau ruošiami jų renovacijos dokumentai.
Dar daug namų yra „kiauri“, t.y. žiemą neišlaiko šilumos, nes blogai izoliuotos sienos, stogai, nesandarūs langai. Tų namų gyventojai daug moka už šilumą, bet patys gyvena šaltai.

Šiltai gyventi ir mažiau mokėti už butų šildymą padėtų namų renovacija. Tokią galimybę dar kartą gyventojams pristatė Savivaldybės administracija, ragindama greičiau apsispręsti ir rengti paraiškas.

Spaudos konferencijoje S.Šeputis argumentavo, kodėl renovuoti daugiabučius (juos apšiltinti) gyventojams finansiškai apsimoka. Valstybės parama daugiabučių atnaujinimo projektams sudarys daugiau kaip 40 proc. visų išlaidų, o valstybės remiamiems butų savininkams (kurie gauna kompensacijas už šildymą) bus kompensuojamos visos renovavimo išlaidos.
12-oje daugiabučių namų, numatytų renovuoti, gyvena 1000 gyventojų, iš jų 118 – remiami valstybės.

Savivaldybės administracijos direktorius Raimondas Ambrozaitis, kviesdamas kitų daugiabučių namų savininkus dalyvauti renovacijos programos antrame etape, sakė, kad gera sąlyga yra ta, kad jeigu pastato 50 proc. + 1 buto savininkai pateikia paraišką pastato renovacijai, likusieji privalo prisidėti prie renovacijos.

Butų savininkai, nepritariantys renovacijai, rizikuoja prarasti šildymo kompensaciją.