Apie 70 tūkst. gyventojų vėluoja pateikti deklaracijas

PINIGAI 7Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) informuoja, kad pajamų deklaracijų nepateikę gyventojai netrukus sulauks VMI priminimų įvykdyti savo prievoles.

Pagal preliminarius VMI skaičiavimus, deklaracijų nepateikė apie 70 tūkst. tai privalėjusių padaryti gyventojų. Praėjusiais metais deklaracijų laiku nepateikė apie  80 tūkst. gyventojų.

„VMI šiemet sulaukė pajamų deklaracijų už 2012 metus iš 838 tūkst. gyventojų, 97,5 proc. gyventojų deklaracijas pateikė elektroniniu būdu.

Tačiau sulyginusi gautas deklaracijas su trečiųjų šaltinių (bankų, darboviečių, gyventojų verslo partnerių) pateikta informacija, Mokesčių inspekcija nustatė, kad dar apie 70 tūkst. gyventojų vėluoja įvykdyti savo mokestines prievoles – pateikti deklaraciją ir, jei reikia, sumokėti mokestį.

Rekomenduojame tai padaryti kuo skubiau patogiausiu būdu – pasinaudojant VMI Elektroninio deklaravimo sistema“, – sako VMI prie FM viršininko pavaduotoja Vilma Vildžiūnaitė.

Daugiausia pateikti deklaracijas ir sumokėti mokestį vėluoja pasinaudoję didesniu nei priklauso neapmokestinamuoju pajamų dydžiu, taip pat gyventojai, privalantys deklaruoti turtą ir tuo pačiu pateikti pajamų deklaraciją, verslo liudijimus turėję ar individualią veiklą pagal pažymą vykdę mokesčių mokėtojai.

Visiems vėluojantiems pateikti deklaracijas VMI pradeda siųsti priminimus: Elektroninio deklaravimo sistemos vartotojai bus informuojami e. būdu, o kitiems siunčiami tradiciniai laiškai.

VMI primena, kad mokesčių mokėtojui, laiku (iki gegužės 2 d.) nepateikus pajamų mokesčio deklaracijos ir nesumokėjus priklausančių mokesčių, nuo gegužės 3 dienos bus suskaičiuoti delspinigiai (0,03 proc. už kiekvieną dieną) kai deklaracija bus pateikta VMI. Mokesčių inspekcija, kaip ir ankstesniais metais, pirmiausia informuoja mokėtojus, siekia, kad jie savarankiškai vykdytų mokestines prievoles, bet piktybiškai vengiančius mokėti mokesčius planuoja bausti ir už deklaracijų nepateikimą (bauda gali siekti 500 litų).

„Jei gyventojas susiduria su finansiniais sunkumais ir negali iškart sumokėti pajamų mokesčio, VMI ragina jį kreiptis dėl mokesčių atidėjimo ar mokėjimo išdėstymo dalimis“, – primena galimybę V. Vildžiūnaitė, akcentuodama, kad gyventojui toks būdas kainuos kur kas pigiau, nei vėliau gręsiantis lėšų areštas, išieškojimas iš turto ir t.t.

Šiemet daugiau nei 573 tūkst. gyventojų, pateikusių deklaracijas, siekia pasinaudoti GPM lengvatomis 223 mln. litų sumai, o 133 tūkst. gyventojų deklaravo turį sumokėti 187 mln. litų GPM.

VMI primena, kad visą reikiamą informaciją mokesčių klausimais gyventojai ir bendrovės gali gauti paskambinę trumpuoju Mokesčių informacijos centro telefonu 1882, apsilankę VMI interneto svetainėje www.vmi.lt bei pasinaudodami VMI konsultacinės medžiagos kataloge sukaupta medžiaga.

VMI Mokesčių informacijos centro trumpuoju telefonu 1882 teikiamos konsultacijos įrašomos ir yra lygiavertės rašytinėms.