Apie gandralizdžio renovaciją ir gandrų vargus

gandralizdzio remontasKovo 25 d. senovės lietuviai švęsdavo gandrų sugrįžtuvių dieną. Šilutiškiai sako, kad tą dieną gandralizdžiuose irgi jau matė gandrų.

Dabar apsnigtuose lizduose kiūto vienas kitas susigūžęs baltasis sparnuotis.

Ir nors šis pavasaris paukščių nelepina, žmonės ne tik laukia, bet ir ruošiasi jų sugrįžtuvėms.

Lizdą renovuoti padėjo seniūnija ir „Šilutės būstas“

Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis juokavo, kad praėjusį penktadienį buvo renovuotas pirmasis būstas Šilutės rajono savivaldybės teritorijoje – gandro lizdas, esantis šios seniūnijos Gedikų kaime.gandralizdzio remontas vytautas kincius

Vieną dieną pagalbos į seniūniją kreipėsi Gedikų ūkininkas Vytautas Kinčius. Pasirodo, kad jo sodyboje, aukštai ąžuolo viršūnėje esantis gandralizdis visiškai sukiužo ir nukrito ant žemės.

Galimybės įlipti į ąžuolą ir sutvarkyti gandralizdį pats ūkininkas neturėjo. Kopti į medį nerizikavo ir seniūnijos darbuotojai, nes neturėjo specialaus automobilinio bokšelio.

Ieškodamas problemos sprendimo, A.Šeputis kreipėsi į „Šilutės būsto“ direktorių Aleksą Kvederį, kuris geranoriškai sutiko padėti. Į sodybą atvažiavo specialus automobilis, ir prasidėjo gandralizdžio „renovacijos“ darbai. Norint padaryti daugiau vietos paukščiams, praretinta keletas ąžuolo šakų ir suformuotas naujas gandralizdžio pagrindas.

Seniūnas pasidžiaugė, kad praėjusį šeštadienį Vilkėno gatvėje jau matė du sugrįžusius gandrus, tik apgailestavo, kad sąlygos jiems kurtis dar labai blogos.