Apie globos namų pertvarką: nebus ir vilkas sotus, ir avis sveika

vaikas-mergaite-asaros-smurtas-67095766Žmogaus teisių stebėjimo instituto patarėja teisės ir politikos klausimais Mėta Adutavičiūtė pasveikino socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės pradėtą globos namų pertvarką, tačiau nurodė, kad pirmoje vietoje turi būti vaikų gerovė, o ne globos įstaigose dirbančiųjų interesai.

„Tai yra sveikintina, kad pagaliau ilgai delsti procesai pajudėjo ir panašu, kad prasidės tikra pertvarka, o ne imituojama reforma. Galbūt postūmis yra tas, kad Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšos nebegali būti naudojamos investicijoms į dideles globos įstaigas, jų renovaciją ir plėtrą“, – laidoje „Aktualioji valanda“ sakė M. Adutavičiūtė.

Ministrei nepasakius, kiek konkrečiai globos įstaigų žadama palikti ir kiek vaikų dar liks globos namuose, M. Adutavičiūtė pažymėjo, kad, jei bus ketinama eiti kompromisų keliu, reforma neįvyks.

„Jei bus vadovaujamasi tuo požiūriu, kad ir vilkas būtų sotus, ir avis sveika, tai tikrai ta pertvarka neįvyks. Galima suprasti ir ministrę, kad jai rūpi darbuotojų interesai, ir gal vis tiek yra tam tikras spaudimas, bet prioritetas čia turi būti vaiko interesai, kaip vaikams geriau, kaip Lietuvoje gali augti sveiki ir laimingi vaikai“, – sakė M. Adutavičiūtė.
 
Socialinės apsaugos ir darbo ministrė A. Pabedinskienė sako, kad pertvarka iki 2020 metų vyks palaipsniui, kūdikius įvaikinti taps lengviau, paaugliai bus apgyvendinami savarankiško gyvenimo namuose, o vidutinio amžiaus vaikai – perduodami šeimynų ar bendruomenių globai. Siekiama, kad per pirmus metus globos įstaigose vaikų sumažėtų 10-20 procentų.

Visą laidos „Aktualioji valanda“ įrašą klausykite čia.