Apie Švėkšnos viaduko aukštį įspės ir užrašas

2 4_origŠią savaitę turėtų baigtis nuolatiniai sunkiasvorių vilkikų užstrigimo po Švėkšnos viaduku atvejai. Išeitį, kaip bent laikinai juos užbaigti, sumanė ne kelininkai, o Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis su klebonu Sauliumi Katkumi: ant viaduko pirmadienį buvo pakabintas tentas su „rėkiančiu“ užrašu: „Vairuotojau! Aukštis – tik 3 m“.

Švėkšnos seniūnas A.Šeputis pasakojo, jog paskutinis sunkiasvoris vilkikas, kurio vairuotojas vėl nepastebėjo ant viaduko pakabinto ženklo, informuojančio, jog aukštis iki statinio yra tik 3 metrai, po viaduku įstrigo prieš porą savaičių. Tuomet seniūnui ir klebonui S.Katkui ir trūko kantrybė.

Seniūnas nebegali pasakyti, kiek metų šio kelio šeimininkas – Klaipėdos regiono kelių įmonė žada spręsti aukštų sunkiasvorių mašinų įvažiavimo į Švėkšną problemą. Anot seniūno, tai tęsiasi, ko gero, ne trumpiau nei pažadai kelyje į Rusnę pastatyti estakadą. Jau niekas nebesuskaičiuotų, kiek per tuos metus sunkiasvorių užstrigo po viaduku, kiek kartų tą problemą svarstė ir Eismo saugumo komisija, ir seniūnija.

Blogiausia, kad kiekviena tokia užstrigusi mašina gadina kultūros paveldo vertybę – į Švėkšnos bažnyčią vedantį viaduką.

Tentą su užrašu „Vairuotojau! Aukštis – tik 3 m“ jau pagamino UAB „Šarūno reklama“, jis pakabintas seniūnijos jėgomis.

„Gal tai bus tik laikina pagalba vairuotojams, bet jau ir tai geriau nei nieko“, – mano seniūnas A.Šeputis. Jis prisipažino girdėjęs ne vieno vairuotojo skundų, kad ne visada pavyksta pastebėti virš galvos kabantį dabartinį ženklą – prie tokių ženklų per ilgas kelionės valandas ir akis būna pripratusi. Tad ši ryški naujovė galbūt privers atkreipti dėmesį ir tuo pačiu susimąstyti, kokio aukščio yra vairuotojo mašina su kroviniu.