Apie vaikų saugumą kelyje susimąsto tik 2 tėvai iš 10

Artėjant naujiems mokslo metams, tik 20 proc. gyventojų, turinčių mokyklinio amžiaus vaikų, pagalvoja apie jų saugumą keliaujant į mokyklą ir iš jos, – parodė „Lietuvos draudimo“ užsakymu atliktas tyrimas.

Lietuvos kelių policijos duomenimis, trečdalis visų per metus vaikų patiriamų nelaimų kelyje įvyksta rudenį. Tai rodo, kad prasidėjus rudeniui ir vaikai, ir kiti eismo dalyviai privalo būti budrūs.

Rugpjūčio pabaigoje daugiau nei 340 tūkst. moksleivių ruošiasi mokslo metų pradžiai. Su jais drauge ruošiasi ir tėvai, kurie susiduria su įvairiais rūpesčiais. Vis tik 20 proc. žmonių, turinčių mokyklinio amžiaus vaikus, nurodė galvojantys apie jų saugumą kelionėje į ir iš mokyklos. Kaip didžiausias tėvų rūpestis įvardintos didesnės nei įprastai finansinės išlaidos, tai nurodė 50 proc. respondentų. 45 proc. taip pat išskyrė būtinųjų mokyklinių prekių įsigijimą.

Lietuvos kelių policijos duomenimis, 2022 metais eismo įvykiuose buvo sužeisti ir žuvo 573 vaikai. Ruduo išsiskiria vaikų nelaimių gausa ir pernai rugsėjo – lapkričio mėnesiais sužeista 29 proc. visų nukentėjusių vaikų.

ELTA inf.