Apklausa: ar reikia nerūkymo zonų Šilutėje?

Apklausos organizatoriai nerūkymo zonomis siūlo paskelbti šias viešąsias miesto erdves: Tilžės gatvės skverą su fontanu, H. Šojaus dvaro parką, Šeimos skverą (Lietuvininkų gatvės parkelyje tarp kraštotyros muziejaus ir kredito unijos) arba visas prieš tai paminėtas teritorijas. / Stock.XCHNG nuotr.Siekiant kovoti su žalingais įpročiais, Visuomenės sveikatos biuras siūlo Šilutės mieste paskelbti nerūkymo zonas. Pasak Visuomenės sveikatos biuro specialistų, nerūkymo zonų paskelbimo tikslas – tai lyg visuomenės narių auklėjimas, prevencinė priemonė, bandymas ne tik įrodyti, kad rūkymas kenkia žmogui, bet ir siekis pakeisti rūkaliaus įpročius. Tai galimybė formuoti visuomenės tradicijas, keisti požiūrį į rūkymą.

Nerūkymo zonų kūrimas pasaulinėje praktikoje laikoma veiksminga rūkymo profilaktikos bei skatinimo mesti rūkyti priemone. Kiekvienas nerūkantis turi teisę kvėpuoti švariu, tabako dūmais neužterštu oru.

Norint sužinoti Šilutės rajono savivaldybės gyventojų nuomonę apie nerūkymo zonų įteisinimą Šilutės rajono savivaldybė kartu su Visuomenės sveikatos biuru organizuoja pakartotinę gyventojų apklausą dėl draudimo rūkyti tam tikrose Šilutės miesto viešosiose vietose. Apie vykdomą apklausą artimiausiu metu bus pranešta ir rajoninėje spaudoje.

Apklausos organizatoriai nerūkymo zonomis siūlo paskelbti šias viešąsias miesto erdves: Tilžės gatvės skverą su fontanu, H.Šojaus dvaro parką, Šeimos skverą (Lietuvininkų gatvės parkelyje tarp kraštotyros muziejaus ir kredito unijos) arba visas prieš tai paminėtas teritorijas.

Gyventojai kviečiami savo nuomonę pareikšti Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro internetinėje svetainėje www.silutessveikata.lt.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, kiekvienais metais pasyvusis arba, dar kitaip vadinamas, priverstinis rūkymas nužudo per 600 tūkst. žmonių. Beveik trečdalis jų – vaikai. Jeigu neužtenka šio svarbaus fakto, tai pridedame, kad rūkymas viešose vietose gali daryti neigiamą įtaką ir platinti šią priklausomybės formą. Pavyzdžiui, maži vaikai nuolat matydami rūkančiuosius gali tai priimti kaip savaime suprantamą ir įprastą dalyką, kas jau ir dabar vyksta.

Jeigu Šilutėje būtų įteisintos nerūkymo zonos, būtų sulaukta nemažai teigiamų rezultatų – palaipsniui mažėtų rūkančiųjų nurodytose vietose skaičius, mažiau žmonių būtų priversti rūkyti pasyviai, draudimas rūkyti viešosiose erdvėse lemtų rūkymo mažėjimą apskritai ir t.t. Naujosios taisyklės būtų priimtos ne tam, kad būtų lakstoma ir išrašomos baudos, o tam, kad keistųsi visuomenės požiūris į rūkymą.