Apleista mokykla šiurpina kaimo gyventojus: „Ją praminė pragaru“

5Kanteriškių kaimo mokykla prieš daug metų buvo graži, tvarkinga. O dabar joje pilna šiukšlių, prirašinėta ant sienų, viskas išplėšyta, langai išdaužyti, stogas išplėšytas.  Į mokykla eina mūsų ir aplinkinių kaimų vaikai dar labiau ją nusiaubti. Kitiems vakare baisu pro ją praeiti, ji praminta pragaru. Net prie įėjimo yra ant sienos parašyta žodis „Pragaras“.

Ką mums daryti? Mokyklos pastatas po kelių metu subyrės, o jeigu ten bus vaikų, kai ji sugrius? Gal geriau vietoj jos būtų žaidimų aikštelė, kurios mūsų kaimas neturi?

Bet niekam juk neįdomu… Mūsų kaime 2001 metais buvo apytiksliai 180 gyventojų, o dabar liko tik 100.

Mūsų kaime daug apleistų namų, ne tik mokykla. Tik niekam neįdomu, kad greit mūsų kaimas išnyks. Taip ir išnyksta kaimai, kai juose nėra nieko gero.

***

Juknaičių seniūnijos seniūnas Alfredas Gaubys sakė, kad Kanteriškių mokyklą Juknaičių seniūnijoje 2007 metais įsigijo privatūs asmenys iš Šilutės. Todėl statiniai yra privati valda, apie nugriovimą negali būti net kalbos.

„Pastato savininkai daug metų moka maksimalų 3 procentų turto mokestį. Ne kartą savininkai buvo įspėti dėl neprižiūrimo pastato, bet jie teisinasi pinigų stoka ir žada ateityje pastatą sutvarkyti.

Šilutės rajono savivaldybės administracija ir Juknaičių seniūnija stengiasi, kad šis ir kiti statiniai būtų sutvarkyti, bet pagal šiuo metu galiojančius teisės aktus – galimybės ribotos.

Yra ir daugiau apleistų statinių, bet jie taip pat turi savininkus. Vieni išvykę i užsienį, kiti yra pardavę sodybas.

Buvusios mokyklos pastato savininkai ne kartą skundėsi ir kvietė policiją, kad Kanteriškių kaimo vaikai naikina jų turtą.

Kalbant apie vaikų žaidimo aikšteles, vyksta žemėtvarkos projektas ir šalia buvusios Kanteriškių mokyklos bus suformuotas sklypas ir įrengta vaikų žaidimo aikštelė.

Prie mokyklos buvusią žaidimų aikštę privatizavo Kanteriškių kaimo ūkininkas. Taip, kad kaime gyvenimas dar vyksta“, – sakė Juknaičių seniūnijos seniūnas A.Gaubys.

Lrytas.lt inf.