Apleistų namų valdų ir komercinės paskirties sklypų šeimininkams – didesni mokesčiai

nenaudojamos-zemes-sklypas-vilniuje-5268f9ce0218aSeniūnijų seniūnai ar jų atstovai Šilutės savivaldybėje vėl gavo nurodymus suregistruoti apleistas namų valdas bei komercinės paskirties sklypus. Tokių sklypų šeimininkams gresia keturis kartus didesni mokesčiai.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Alina Overlingaitė bei Biudžeto ir finansų skyriaus vyriausiasis specialistas Dominikas Bučinskas seniūnams paskelbė, kad jie iki birželio 15 dienos turi sudaryti apleistų namų valdų ar komercinės paskirties sklypų sąrašus.

D.Bučinskas informavo, kad praėjusiais metais seniūnai iki gegužės 29 d. buvo suregistravę 200 sklypų, kurių šeimininkams grėsė didesni žemės mokesčiai.

Jis pasidžiaugė, kad įspėjus apleistų sklypų savininkus, per nustatytą laikotarpį didžioji dalis savo žemes sutvarkė – apleistų sklypų liko tik 46.

Pasak A.Overlingaitės, Savivaldybės administracija neturi tikslo nubausti kuo daugiau namų valdas nespėjusių susitvarkyti žmonių. Didesnis žemės mokesčio tarifas yra tik svarus argumentas, skatinantis tvarkytis ir gerinti mūsų aplinką.

D.Bučinsko duomenimis, 2013 metais apleistų sklypų savininkai sumokėjo apie 10 tūkst. litų daugiau žemės mokesčio, nei būtų sumokėję tvarkydamiesi.

D.Bučinskas informavo, kad dabar seniūnų pateikti nauji duomenys bus identifikuojami iki liepos 1 dienos – reikės nustatyti tikruosius apleistų sklypų šeimininkus. Iki liepos 29 dienos sklypų savininkams bus išsiųsti pranešimai, kad jų apleistoms valdoms gresia didesnis žemės mokesčio tarifas, jeigu per nustatytą terminą valdų nesusitvarkys.

Susitvarkyti bus leista iki rugpjūčio 29 dienos ir pateikti pažymą apie tai, kad sklypas jau tvarkomas.

D.Bučinskas priminė seniūnams, kad žemės naudmenų paskirties sklypų priežiūrą kontroliuoja žemėtvarkos ir Nacionalinės mokėjimo agentūros specialistai, todėl tokių sklypų, kad ir neprižiūrimų, nereikia įtraukti į „blogųjų sąrašus“. Neverta į netvarkomų ir iš pirmos pažiūros apleistų sklypų sąrašus registruoti ir nusenusių ar negalią turinčių šeimininkų sklypus. Jie turi mokestines lengvatas: už iki 1 ha užimančias žemių valdas – kaime ir iki 6 arų valdas – mieste.