Aplinkos ministerija ieško geriausiai savo būstus besitvarkančių gyventojų

tvarkinga aplinkaAplinkos ministerija kviečia savivaldybių, būsto asociacijų, daugiabučių namų valdytojų, gyventojų pažymėti pavyzdingai, be valstybės paramos, prižiūrimus ir sutvarkytus senus daugiabučius namus ir prie jų esančias teritorijas. Šių namų valdytojai ir aktyvūs būstų savininkai bus pagerbti minint Pasaulinę būsto dieną.

„Kviečiame visus aktyviai įsitraukti renkant nominantus – geriausiai besitvarkančius namų valdytojus ir aktyvius būstų savininkus, prisidedančius prie aplinkos tvarkymo. Šiemet norime pagerbti ir taip paskatinti iniciatyvas, kurioms valdytojai ir gyventojai ryžosi be valstybės paramos ir jas įgyvendino savo lėšomis ir pastangomis. Kiekvieno mūsų aplinkoje yra tokių pavyzdingai tvarkomų namų, tereikia juos pastebėti ir apie tai pranešti mums“,– sakė aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.

Jungtinių Tautų iniciatyva kasmet spalio pirmąjį pirmadienį minima Pasaulinė būsto diena. Šiemet ši diena yra spalio 6-oji. Lietuvoje Pasaulinė būsto diena pradėta minėti 2012-aisiais. Šiemet ji bus švenčiama jau trečią kartą. Minėjimas vyks spalio 13 d. Vilniaus rotušėje.

Minint Pasaulinę būsto dieną planuojama skirti keturias nominacijas: už tvarkingą daugiabučio namo priežiūrą (savo lėšomis), už pavyzdingą namo aplinkos tvarkymą, už taupų ir efektyvų energijos vartojimą vienbučiuose ir daugiabučiuose namuose, už viešojo administravimo sektoriaus darbuotojų pastangas skatinti ir remti gyventojų iniciatyvas tinkamai prižiūrėti savo namus, gražinti aplinką, taupiai naudoti energijos išteklius.

Nominacija „Už tvarkingą daugiabučio namo priežiūrą (savo lėšomis)“ bus skirta už fasado būklės ir architektūros išsaugojimą ir palaikymą, pastato konstrukcijų, laiptinių ir kitų bendrojo naudojimo patalpų ir inžinerinių sistemų tinkamos būklės palaikymą, šildymo ir karšto vandens sistemos efektyvumo didinimą. Nominantai – daugiabučio namo valdytojai, butų savininkai – aktyvūs namo priežiūros dalyviai, namo tvarkymo iniciatoriai.

Už takų, poilsio ir vaikų žaidimo aikštelių, gėlynų ir želdinių išskirtinį sutvarkymą bus skiriama nominacija „Už pavyzdingą namo aplinkos tvarkymą“. Nominantai – vienbučių ir daugiabučių namų savininkai ir naudotojai, kiti namo gyventojai – aplinkos tvarkymo iniciatoriai.

Modernų šilumos paskirstymo, karšto vandens ruošimo, šilumos apskaitos būdų diegimą, alternatyvių energijos šaltinių naudojimą pasirinkę namai galės būti pažymėti skiriant nominaciją „Už taupų ir efektyvų energijos vartojimą vienbučiuose ir daugiabučiuose namuose“. Nominantai – vienbučių ir daugiabučių namų savininkai ar naudotojai, alternatyvių šilumos šaltinių diegimo iniciatoriai.

Atskira nominacija „Už viešojo administravimo sektoriaus darbuotojų pastangas skatinti ir remti gyventojų iniciatyvas tinkamai prižiūrėti savo namus, gražinti aplinką, taupiai naudoti energijos išteklius“ bus pagerbti savivaldybių ir valstybės institucijų darbuotojai, aktyviai veikiantys būsto priežiūros ir atnaujinimo procesuose.

Pasiūlyti pavyzdingai tvarkomus ir prižiūrimus vienbučius ir daugiabučius namus, pagerbti jų valdytojus, aktyvius gyventojus ir savivaldybių atstovus, veikiančius būsto priežiūros ir atnaujinimo procesuose, galima iki rugsėjo 20 d. el. paštu v.vaiciuniene@am.lt. Nominantus pasiūlyti galima užpildžius prisegtą formą arba atsiuntus ją nurodytu el. paštu. Kontaktinis asmuo – Aplinkos ministerijos Statybos ir būsto departamento Būsto skyriaus vyriausioji specialistė Vilma Vaičiūnienė, tel. 8~706 63573.