Aplinkosauginė akcija nemokamai išveš pavojingas atliekas ir padangas

Šiukšles reikia ne mesti į bendrą konteinerį, o rūšiuoti. / Sigito Grinčinaičio (silutesnaujienos.lt) nuotr.Per metus į Lietuvos sąvartynus patenka apie 1,5 mln. tonų buitinių atliekų. Tik 11 proc. jų yra perdirbama. Net 35 proc. visų buitinių atliekų sudaro popierius, plastikas, stiklas ir metalas.

Sąvartyne šios atliekos išlieka nesuirusios ilgą laiką: popierius – 2 metus, konservų dėžutės – 90 metų, plastiko pakuotės – 200 metų, stiklainiai ir stiklo buteliai – net 900 metų. Rūšiuojant mažinamas į sąvartynus patenkančių atliekų kiekis, tausojami gamtos ištekliai, vanduo, energija.

Tuo tikslu UAB „Ecoservice” organizuoja  gaminių ir pakuočių atliekų surinkimo akciją  Šilutės rajono savivaldybėje.

Gaminių ir pakuočių atliekų surinkimo akcijos dieną rajoną apvažiuos pagal grafiką. Gyventojai į stovėjimo-pasikrovimo vietą stovėjimo laiku galės atnešti turimas gaminių (elektros ir elektroninės įrangos, baterijų ir akumuliatorių, alyvos, amortizatorių, vidaus degimo variklių tepalo, oro ar kuro filtrų) ir pakuočių atliekas.

Papildomai iš užsiregistravusių gyventojų ir įmonių, įstaigų ar organizacijų organizuos nemokamą gaminių (elektros ir elektroninė įrangos, dujošvyčių lempų, baterijų ir akumuliatorių, alyvos, amortizatorių, vidaus degimo variklių tepalo, oro ar kuro filtrų) ir pakuočių atliekų surinkimą. 

Taip pat atliekų surinkėjas siūlys Šilutės miesto privačių valdų turėtojams (turintiems apribotus žemės sklypus) įsigyti konteinerius popieriui, plastmasei ir stiklui rinkti.

atlieku grafikas

Pagal grafiką bus surenkamos nebetinkamos naudoti padangos (didesnės kaip 118 cm diametro ir 39 cm pločio ir maţesnio diametro).

Padangų surinkimo grafikas Šilutės rajone

Buitinių atliekų išvažimas Šilutės rajone