Aplinkosaugininkai aiškinasi, ar srutas prie Gėgės ištaškęs ūkininkas elgėsi teisėtai

1400x700srutosPrieš kelias dienas ūkininkas prie Gėgės upės netoli Plaškių taip trešė laukus, kad srutų kliuvo ne tik upei, bet ir šalia stovėjusioms žvejų mašinoms, čia pat sėdėjusiems žvejams.

„Gal taip ūkininkas dezinfekuoja žvejus, žuvį ir gamtą? Žvejus už menkiausius nusižengimus baudžia, o ūkininkai jaučiasi visagaliais“, – piktinosi nuotraukas atsiuntęs žmogus.

„Ar ūkininkas nusižengė taisyklėms, išpildamas srutas šalia upės? Kokia bauda gresia jam už tai? Ar galima taip elgtis?“ – šiuos klausimus uždavėme Aplinkos apsaugos departamentui prie Aplinkos apsaugos ministerijos.

Viešųjų ryšių specialistė Jurgita Jasiūnienė supažindino, kad šiemet aplinkos ir žemės ūkio ministrų atskiru įsakymu nustatyta, jog mėšlu ir srutomis galima tręšti laukus nuo kovo 10 d. iki lapkričio 15 d. (įskaitytinai). Visais atvejais draudžiama mėšlą ir srutas skleisti ant įšalusios, įmirkusios ir apsnigtos žemės.

Draudžiama skystąjį mėšlą ir srutas skleisti paviršinių vandens telkinių pakrančių apsaugos juostose. O mėšlui ir srutoms paskleisti naudojama specialiai tam skirta technika turi būti techniškai tvarkinga ir saugi. Nuo 2014 m. balandžio 1 d. tręšiant laukus skystuoju mėšlu ir srutomis, turi būti naudojamos tik ištaškymo, išlaistymo ar tiesioginio įterpimo į dirvą, technologijos.

Draudžiama mėšlą ir srutas skleisti nuo lapkričio 15 d. iki balandžio 1 d., išskyrus atvejus, kai Aplinkos ir Žemės ūkio ministrų įsakyme, atsižvelgiant į konkrečias pavasario ar rudens orų sąlygas nustatyta kitaip.

Ar šiuo konkrečiu atveju nebuvo padarytas aplinkosauginis pažeidimas, specialistai galės atsakyti, atlikę aplinkybių patikrinimą. Kadangi iki šiol pranešimas apie tai nebuvo gautas, informacija iškart perduota Aplinkos apsaugos departamento pareigūnams.

Pareigūnams atlikus patikrinimą, bus pateikta daugiau informacijos.