Aplinkosaugininkai nustatė: dauguma automobilių – techniškai tvarkingi

automobiliaiBirželio 5 d. minėjome Pasaulinę aplinkos dieną, kuri skirta atkreipti visuomenės dėmesį į aplinkosaugines problemas. Oro tarša – viena iš jų. Didėjant automobilių skaičiui, nuolat auga ir jų įtaka oro taršai.

Praėjusį penktadienį Aplinkos ministerijos regionų aplinkos apsaugos departamentų pareigūnai visoje Lietuvoje vykdė masinį patikrinimą, kurio metu aplinkos apsaugos inspektoriai kartu su policijos pareigūnais matavo teršalų kiekį automobilių išmetamosiose dujose.

Patikrinus daugiau kaip 300 transporto priemonių, rezultatas džiugina – matyti, kad automobilių techninė būklė gerėja. Iš 316 patikrintų automobilių tik nedidelė dalis (15) akivaizdžiai teršė aplinką – viršijo nustatytas anglies monoksido išmetamosiose dujose vertes arba jų dūmingumas buvo gerokai didesnis negu leidžiama.

Aplinkos ministerijos regionų aplinkos apsaugos departamentų pareigūnai per metus patikrina tūkstančius transporto priemonių. Naujuose automobiliuose pažeidimų pasitaiko rečiau, tačiau pareigūnai primena, kad vairuojant techniškai tvarkingą automobilį ir pilantis kokybišką kurą tokių pažeidimų galima išvengti. Administracinių teisės pažeidimų kodeksas (ATPK 82 str.) transporto ir kitų judamų priemonių, viršijančių išmetamų teršiančių medžiagų kiekio ribinius dydžius, savininkams numato baudas nuo 28 iki 57 eurų. Jei pažeidėjas įkliūva antrą kartą, jam gresia bauda nuo 57 iki 144 eurų. Praėjusiais metais vidutiniškai keturiuose iš dešimties automobilių buvo nustatomi leistinos teršalų normos išmetamosiose dujose viršijimai. Reikia pasidžiaugti, kad vairuotojai tampa vis atsakingesni ir važinėja techniškai tvarkingesniais automobiliais.

Tikrintų automobilių vairuotojams įteikti Aplinkos ministerijos daugkartinio naudojimo maišeliai, primenant, kaip svarbu tausoti aplinką ir gamtos išteklius. Patikrintų tvarkingų automobilių vairuotojai su šypsena veide vyko toliau, o pažeidėjus, deja, teko nubausti.