Aplinkosaugininkai primena: stintautojai irgi turi laikytis taisyklių

Prasidėjus stintų sezonui, Aplinkos apsaugos departamento (AAD) pareigūnai primena stintauti atsakingai, laikytis galiojančių taisyklių ir po žvejybos nepalikti šiukšlių.

„Pasirodžius pirmiesiems pranešimams apie stintas, neabejotinai suklus ir žvejai mėgėjai, kurie patrauks į pajūrį. Norisi atkreipti visų žvejų dėmesį, kad jie būtų atsakingi ir šias žuvis gaudytų laikydamiesi visų reikalavimų bei taisyklių“, – teigia Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Vitalis Marozas.

Stintų žvejai žvejybos metu privalo turėti žvejo mėgėjo bilietą, taip pat naudoti ne daugiau 4 įrankių ir ne daugiau 12 kabliukų. Jie privalo pasirūpinti žvejybos vietos sutvarkymu, surinkti po žvejybos šiukšles. Privaloma sutvarkyti žūklės vietą 5 m spinduliu, visos komunalinės atliekos turi būti surinktos ir vėliau išmestos į komunalinių atliekų konteinerius.

Jei žvejojama nesilaikant Mėgėjų žvejybos taisyklių, asmeniui gresia bauda iki 60 eurų. Jei žvejys naudoja ne mėgėjų žūklės įrankius, pvz., statomą tinklą, tinklinį ekraną ar didesnį nei 1 m skersmens tinklinį samtelį, jam gresia bauda nuo 120 iki 300 eurų, konfiskuojami ir draudžiami įrankiai.