Aplinkosaugininkai visą lapkritį tikrins automobilių dirbtuves

Aplinkosaugininkai visą lapkritį tikrins autoservisus ir automobilių dirbtuves garažuose, ar šios veikia teisėtai ir ar patalpos šildomos nenaudojant atliekų. Pradedamas antrasis akcijos „Garažiukas – Kaminukas 2022“ etapas, akcija siekiama skatinti autoservisus veiklą vykdyti neteršiant aplinkos.

pixabay.com nuotr.

Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) informuoja, kad akcijos metu, kaip ir kasmet, dėmesys bus kreipiamas ne tik į įmones, vykdančias šias veiklas, bet ir į garažuose, ūkiniuose pastatuose, fermose, angaruose ir kitur vykdomą transporto priemonių techninę priežiūrą, ją remontuojančius ir ardančius asmenis. Ypatingas dėmesys bus skiriamas tiems veiklos vykdytojams, kurie ja užsiima nelegaliai.

Tuo metu visuose šalies regionuose bus tikrinama, ar asmenys ir įmonės, užsiimančios automobilių priežiūra, remontu arba ardymu, šildymui naudoja tinkamą kurą ir kaip tvarko susikaupusias atliekas. Mat atvejų, kai automobilius remontuojantys asmenys atliekas – skudurus, plastiką, tepalus, pavojingus skysčius ar kitas medžiagas – naudoja apšildyti patalpoms arba tiesiog jomis atsikrato sudegindami. Taip teršiamas aplinkos oras ir kenkiama žmonių sveikatai.

Be to, bus tikrinama, ar nenaudojamas transporto priemones surenkantys, apdorojantys asmenys turi Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (TIPK) ar Taršos leidimą, ar patalpos atitinka nustatytus reikalavimus, ar dirbtuvėse yra priemonės išsiliejusiems pavojingiems skysčiams neutralizuoti, ar tinkamai rūšiuojamos ir laikomos atliekos ir kiek jų sukaupta.

Aplinkosaugininkai bendradarbiaus su Valstybinės mokesčių inspekcijos ir policijos pareigūnais.

AAD informuoja, kad automobilių ardymas neturint leidimo ar nesilaikant sąlygų užtraukia baudą fiziniams asmenims nuo 300 iki 560 eurų, juridinių asmenų vadovams – nuo 300 iki 1700 eurų, kitiems atsakingiems asmenims – nuo 600 iki 1150 eurų. Už atliekų tvarkymo pažeidimus fiziniams asmenims taikoma atsakomybė iki 4100 eurų.

Pagal AAD inf.