Apribojami bepiločių orlaivių skraidymai

dronaiSavivaldybės Tarybos posėdyje buvo nuspręsta papildyti 2015 metų spalio 29 dienos sprendimą dėl bepiločių orlaivių (dronų) naudojimo Šilutės savivaldybės teritorijoje. Įrašyta dar viena vieta, kurioje draudžiami dronų skrydžiai.

Iki šiol dronus skraidinti buvo draudžiama 1 kilometro pločio ruože nuo valstybės sienos į Lietuvos Respublikos teritorijos gilumą (išskyrus Rusnės seniūnijoje organizuojamus renginius, suderintus su Savivaldybės administracijos direktoriumi). Taip pat Pagėgių rinktinės Vileikių užkardos teritorijoje bei 1 km spindulio plote nuo užkardos teritorijos (Vileikių kaimas) ir Šilutės rajono policijos komisariato teritorijoje.

Birželio pabaigoje rajono politikai dronams skraidyti uždraudė ir virš Degučių radiolokacijos posto (oficialus pavadinimas: Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdybos III radiolokacinis postas) ir 1 km spindulio plote nuo posto teritorijos.

Diskusijose apie bepiločių orlaivių skraidymo draudimo vietas kai kurie politikai kalbėjo ir apie tai, kad reikėtų drausti dronų skraidymą virš privačių sodybų, vienkiemių. Tuomet socialdemokratas Alfredas Stasys Nausėda sakė, kad yra sodiečių, manančių, jog dronais gali pasinaudoti ir piktavaliai žmonės, kurių tikslas – suplanuoti vagystes.

Tačiau mintis riboti dronų skraidymus virš sodybų politikų daugumos pritarimo nesulaukė.