Apsauginių skydelių gamintojų vis daugėja

 

Skydeliai 5Karantino laikotarpiu Šilutės robotikos laboratorija pavirto apsauginių veido skydelių medikams gamykla. „Tavo robotas“ komanda per kelias dienas pagamino pirmuosius skydelius, kurie buvo perduoti Šilutės ligoninės darbuotojams. „Visi daro ką gali, kad nebūtume ten, kur dabar yra italai ir ispanai“, – sako nuo ryto iki išnaktų dirbantys šilutiškiai.

„Tavo robotas“ komanda dėkinga Šilutės pirmosios gimnazijos direktorei Laimai Spirgienei, kad karantino metu leido naudotis mokyklos patalpomis. Medžiagos skydeliams gaminti – plastiko lakštai ir plastiko žaliavos nupirktos iš specialaus Lietuvos „Rotary“ klubų fondo. 3D spausdintuvus turintys žmonės visoje Lietuvoje skydelius gamina neatlygintinai, niekas jokių aukų nerenka.

„Tavo robotas“ laboratorijoje yra apie dešimt 3D spausdintuvų, kuriais skydelius gamina laboratorijos įkūrėjas Eivanas Maksvytis ir trys buvę jo mokiniai. Medžiagų paėmimu ir skydelių pristatymu medikams rūpinasi Povilas Barkauskas.

Povilas sakė, kad skydeliais planuoja aprūpinti daugumą Šilutės medikų. Šiuo metu apie 100 jų reikia ligoninės personalui, veliau poreikis bus dar didesnis.

„Kai atsidarys patikros dėl koronaviruso punktas, per dieną medikai sunaudos apie 30 – 40 skydelių“, – „Šilutės naujienoms“ sakė jis. Gaminiai bus dezinfekuojami.

Medicinos įstaigos, kurioms reikia apsauginių veido skydelių, gali registruotis specialiame žemėlapyje https://bymu.eu/zemelapis/