Apsikuopę gyvensime švariau

saugos talkaNuo praėjusio rudens akis badančios šiukšlės pakelėse, parkuose, poilsiavietėse, paupiuose – vis dar mūsų kultūros stokos akivaizdūs įrodymai… Todėl šeštadienį šimtai rajono gyventojų prisijungė prie visuotinės talkos „Darom 2014“.

Aktyviausi Saugų seniūnijos gyventojai, atsiliepdami į seniūnės Anastazijos Oželytės ir Norkaičių girininkijos girininko Vytauto Jančiausko kvietimą, neatlygintinai ir geranoriškai susirinko į pilietišką aplinkos švarinimo akciją.

Seniūnijos darbuotojai, bendruomenės „Saugų artuma“ nariai kartu su Norkaičių girininkijos darbuotojais rinko šiukšles, stiklo tarą ir plastiką Bružų miškelyje ir poilsiavietėje prie ežerėlio.

Talkininkai tiki žmonių savimone ir pilietiškumo jausmu, manydami, kad atvykus į sutvarkytą poilsiavietę prie ežerėlio, nekils noras vėl šiukšlinti aplinką, kurioje taip smagu ir gera pailsėti, pasimaudyti, gamta pasigėrėti.

Iš gamtoje rastų atliekų matyti, kad daugiausia teršia tie, kurie atvažiuoja gamta pasidžiaugti, kad ir kaip paradoksaliai tai skambėtų. Nors vis dar yra šiukšlintojų ir šiukšlių, bet šiais metais jų daug mažiau.

Veiviržo paupio ir Vilkyčių parko teritorijų tvarkymą organizavo ir jai vadovavo seniūnaitis Kęstutis Sadauskas.

Seniūnijos socialinė darbuotoja Bronė Adomaitienė vadovavo švarinimosi akcijai Lapynų kaime, kurios metu buvo renkamos šiukšlės, genimi medžiai ir krūmai, grėbiami pernykščiai lapai.