Apsilankius moters rūsyje rasta 70 litrų naminukės

Policijai aptikus nelegalų verslą neįgalios moters namo rūsyje, kaltinamoji tikino, kad po vyro mirties tris metus rūsyje nesilankė. Pasak jos, po tiek laiko rūsyje aptikusi 70 litrų naminės degtinės, ji nusprendė pasilikti svaigalus savo poreikiams.

Asociatyvi nuotr.

Šilutės teismo rūmuose priimtas sprendimas moterį atleisti nuo administracinės atsakomybės ir perduoti ją mamos priežiūrai.

Teismas išsiaiškino, kad L. K. nuo 2019 metų neteisėtai laikė 70 litrų stipraus naminio gėrimo, kurį norėjo realizuoti. Taip pat rūsyje rasti 66 pakeliai kontrabandinių rūkalų. Rūsio krata buvo atlikta 2020 m. birželio 10 d.

Moteriai buvo iškelta byla ir surašytas administracinio nusižengimo protokolas.

L.K. pripažino savo kaltę, tačiau įrodinėjo, kad rūsyje prieš vyro mirtį niekada nesilankė. Našlė tikino, kad tik praėjus trejiems metams nuo vyro mirties ji pirmą kartą nusileido į rūsį ir jame rado 7 plastikinius indus po 10 litrų, kuriuos pradarius jautėsi naminės degtinės kvapas.

Kaltinamoji pareigūnams pasakojo, kad 2020 m. prasidėjo jos namo renovacija, todėl ji šiuos 7 plastikinius indus su namine degtine aptiko rūsyje. Ten juos laikė, kol policijos pareigūnai 2020 m. vasarą juos rado.

Moteris įrodinėjo, kad ji degtine neprekiavo ir neketino to daryti. Radusi alkoholį suprato, kad tokio kiekio naminės degtinės laikyti ji negali, tačiau degtinės nesunaikino: pasiliko savo poreikiams, manydama, kad per laiką ją sunaudos.

Moteris teismo prašė atsižvelgti, kad yra tik 30 procentų darbinga, jos gaunamos pajamos yra tik 200 eurų neįgalumo pašalpa, kitų pajamų ji neturi. Todėl L. K. prašė atleisti nuo atsakomybės ir perduoti ją mamos priežiūrai.

Atsižvelgiant į šias aplinkybes, 2021 m. vasario 17 d. Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmuose priimtas sprendimas moterį atleisti ir perduoti mamos priežiūrai. Nustatytas 1 metų laidavimo terminas be užstato ir byla nutraukta. Taip pat skirta 250 eurų bauda į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą. Šią įmoką sumokėti moteris privalo per 6 mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo.
Nuosprendis per 20 d. galėjo būti skundžiamas.

Parengta pagal Lietuvos teismų informaciją.

Korespondentė, interneto svetainės administratorė.