Apsispręsti dėl Meno mokyklos skubina galimos baudos

MENOSavivaldybės tarybos Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto pirmininkas Darijus Pundžius ryžtingai ėmėsi spręsti Meno mokyklos įkurdinimo problemą. Komiteto posėdyje jis pareiškė norą, kad Savivaldybės administracija parengtų sprendimo projektą dėl Meno mokyklos perkėlimo į Pamario pagrindinės mokyklos pradinių klasių pastatą (buvusią Šilutės pradinę mokyklą). O Pamario mokyklos pradinukus siūlė perkelti į Martyno Jankaus pagrindinę mokyklą, kuri turi atskirą fligelį, kuriame anksčiau ir mokėsi pradinukai.

Politikas pageidavo, kad tokį sprendimo projektą Savivaldybės administracija parengtų nedelsiant ir, jį apsvarsčius Socialinių reikalų komitete, sprendimas būtų teikiamas Savivaldybės tarybos posėdžiui jau šią savaitę.

Tačiau netikėtai posėdyje atsiradęs mero pavaduotojas Virgilijus Pozingis sujaukė D.Pundžiaus ketinimus ir išsiderėjo, kad sprendimo projektas būtų teikiamas vienu mėnesiu vėliau.

Siūlė svarstyti artimiausiame posėdyje

D.Pundžius komiteto posėdį pradėjo apibendrindamas kovo 5 dieną įvykusio išvažiuojamojo posėdžio rezultatus. Tą dieną komiteto nariai aplankė tris pastatus: Žibų pradinę mokyklą, Pamario pagrindinės mokyklos pradinių klasių skyrių ir M.Jankaus pagrindinę mokyklą. Be to, D.Pundžius sužinojo preliminarų lėšų poreikį, jeigu Meno mokykla ir pradinukai būtų įkurdinti viename ar kitame pastate.

Kad patalpos Meno mokyklai būtų įrengtos Žibų pradinės mokyklos III ir IV aukštuose, pagal preliminarius paskaičiavimus, dar reikia atlikti apie 30 proc. numatytų darbų: sutvarkyti abiejų aukštų grindis, lubas, choreografijos klasėje įrengti kietmedžio grindlenčių dangą, apkalti sienas veidrodžiais, įrengti dušo kabinas berniukams ir mergaitėms, įrengti ventiliacijas, duris ir t.t. Šiuo metu neatliktų darbų kaina skaičiuojama apie 360 tūkst. litų.

Pasak D.Pundžiaus, apie lifto įrengimą ar koncertų salės statybą virš valgyklos patalpų neverta nė kalbėti, nes tai – ne Savivaldybės kišenei.

Jeigu Meno mokykla būtų įkurdinta Šilutės pradinių klasių pastate, o pradinukai iškeldinti į M.Jankaus pagrindinę mokyklą, pasak D.Pundžiaus, būtų sukurtos puikios sąlygos tiek Meno mokyklos, tiek pradinių klasių moksleiviams. Savivaldybei abi įkurtuvės kainuotų daugiausia iki 150 tūkst. litų: pradinukams būtų įrengti nauji sanitariniai mazgai, o Meno moksleiviams keliose klasėse įrengtos pertvaros.

D.Pundžius sakė net nenagrinėjęs minties, kad Meno mokykla galėtų būti įkurta Turizmo mokyklai priklausančiame  pastate Lietuvininkų g. 10. Pasak D.Pundžiaus, šis pastatas net nepriklauso Savivaldybei.

D.Pundžiaus manymu, sprendimo projektas dėl Meno mokyklos ir pradinukų įkurtuvių turi būti parengtas ir svarstomas artimiausiame Tarybos posėdyje – kovo 27 dieną.

Politikui kelia nerimą tai, kad Dailės ir Muzikos skyrių pastatai jau parduoti ir ne vėliau kaip iki šių metų birželio 1 d. Dailės skyrius turi būti atlaisvintas. Antraip, remiantis Savivaldybės pasirašyta sutartimi, už kiekvieną pavėluotą mėnesį Savivaldybė turės mokėti pastato pirkėjui po 3 000 litų baudą.

Pritarė visi, išskyrus V.Pozingį

Posėdyje dalyvavę Meno mokyklos atstovai pritarė Kaimo reikalų komiteto pirmininko ir kitų politikų apsisprendimui perkelti mokyklą į buvusį Šilutės pradinės mokyklos pastatą.

Ir Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Budrikis neprieštaravo tokiems komiteto pirmininko D.Pundžiaus pasiūlymams.

Tačiau į komiteto posėdį netikėtai atskubėjęs mero pavaduotojas V.Pozingis iškart ėmėsi tramdyti ryžtingai nusiteikusį komiteto pirmininką.

V.Pozingis laikosi pozicijos, jog Meno mokykla turi keltis į Žibų pradinę mokyklą, ir visaip siekia šį norą įgyvendinti, nors kiti politikai įžvelgia tokio perkėlimo neigiamas puses.

V.Pozingis politikų paprašė neskubėti, dar diskutuoti. Sakė, kad bus sudaryta darbo grupė, kuri spręs Meno mokyklos perkėlimo klausimą. Į šią diskusiją bus pakviesti atstovai iš abiejų mokyklų – Meno ir Pamario pagrindinės pradinukų skyriaus. Jo manymu, galutinis sprendimas turėtų būti priimtas balandžio mėnesio Savivaldybės tarybos posėdyje.

Po tokios V.Pozingio kalbos nė vienas Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto narys nebedrįso siūlyti Meno mokyklos perkėlimo klausimą svarstyti šios savaitės Tarybos posėdyje.