Apsivogęs motociklininkas džiaugėsi neilgai

motociklasDvyliktokas D.K. ne pirmą kartą paslydo savo gyvenimo kelyje – vaikinas jau buvo teistas už viešosios tvarkos pažeidimą ir neteisėtą disponavimą šaunamuoju ginklu, kai vėl ryžosi nusikalsti.

Sako, kad lietuviai – išradingi žmonės, išradingumo netrūksta ir vagims. Minėtas jaunuolis, apsimetęs motociklo pirkėju, paprašė motociklą išbandyti. Pavažiavęs tolėliau jis iš motociklo išėmė reikalingą detalę.

D.K. vagystės planus pradėjo regzti tada, kai sugedo jo motociklo komutatorius. Reikalingos detalės vaikinas niekaip nerado nusipirkti.

Tada motociklininkas sugalvojo, kaip prasimanyti trūkstamą detalę – internetiniame skelbimų portale susirado, kas parduoda tokio pat modelio motociklą. Jaunuolis pradėjo planuoti vagystę: nusipirko naują mobiliojo telefono ryšio kortelę ir apsimetęs, kad ruošiasi pirkti skelbime siūlomą motociklą, paskambino transporto priemonės pardavėjui K.J.

Jiedu sutarė, kad D.K. atvyks apžiūrėti motociklo į vieną Šilutės rajono kaimą. Vagystės planus kurpiantis jaunuolis paprašė pažįstamo A., kad šis jį pavežėtų iki reikiamos vietos, kur jo lauks motociklo pardavėjas ir ten paliktų.

Susitikęs su motociklo pardavėju, D.K. apžiūrėjo motociklą ir paprašė juo pavažiuoti. Teisiamasis užsėdo ant motociklo, pavažinėjo pardavėjui K.J. matant. Tačiau apsimetėliui pirkėjui rūpėjo niekam nematant iš motociklo išsiimti reikalingą detalę. Jis tikėjosi, kad motociklą parduoti norintis vaikinas leis geriau išbandyti motociklo galimybes. Vagies planai išsipildė – K.J. leido jam pavažiuoti tolimesnį atstumą. D.K. nurūko apie 3 km nuo tos vietos, kur apžiūrinėjo motociklą. Sustojęs atokiau, atsuko ir pasiėmė motociklo komutatorių, tada paskambino pardavėjui ir pasakė, kad motociklo nebeužveda.

Vagis paliko motociklą stovėti ir nuėjo ieškoti jį atvežusio pažįstamo A.

D.K. beeidamas išmetė telefono kortelę, kad jam niekas nebepaskambintų.

Kai motociklo savininkas K.J. nuvyko į vagies nurodytą vietą, vaikinas išvydo netikėtą vaizdą. Motociklas stovėjo ant kelio, o tariamo pirkėjo nebebuvo. Motociklo sėdynė buvo nuplėšta ir numesta į griovį, laidai iš po sėdynės ištraukti į viršų, iš motociklo buvo dingęs 400 Lt vertės komutatorius.

K.J. dar bandė prisiskambinti apsivogusiam pirkėjui, bet veltui – pastarojo telefonas nebeveikė.

Sėkmingai įvykdęs vagystės planus, D.K. parsivežė namo pavogtą komutatorių, jį įsidėjo į savo motociklą ir juo naudojosi, kol šis vėl sugedo.
Tačiau vagis buvo surastas ir jam teko atsakyti už nusikaltimą.

Ikiteisminio tyrimo metu D.K. atlygino K.J. padarytą turtinę žalą.

Teismas mano, kad D.K. bausmės tikslai bus pasiekti paskiriant 6 mėnesių laisvės apribojimą. Tuo laikotarpiu vaikinas nuo 22 iki 6 val. turės būti namuose, be bausmę vykdančios institucijos žinios nekeisti gyvenamosios vietos ir per visą bausmės atlikimo laikotarpį turės mokytis, dirbti arba registruotis Darbo biržoje.

Nuosprendis galėjo būti skundžiamas.