Apsivogęs nusprendė „pasitaisyti“ – ėmė švaistytis kumščiais

Punching Fist Wallpaper za0lbPrieš metus policijai dėl vagystės įkliuvęs jaunas vyras gero elgesio nepasimokė. Nebevogė, tačiau antrą kartą teisėsaugos akiratin atsidūrė viešoje vietoje smurtavęs prieš nepažįstamą merginą.

Apvogė kito kaltinamojo sodybą

Nevedęs, 9 klasių išsilavinimą turintis, niekur nedirbantis ir besimokantis vaikinas pirmąjį nusikaltimą padarė pernai gegužę. Įsibrovęs į vienos sodybos garažą, priklausantį nuo bausmės atlikimo besislapstančiam vyrui, R.G. pagrobė 200 Lt vertės traktoriaus K-700 variklio bloką, 200 Lt vertės automobilio variklio bloką su greičių dėže, iš kiemo išvežė 1800 Lt vertės 3 tonas juodojo metalo laužo.

Vagišius buvo sučiuptas netrukus, policijos pareigūnui  sustabdžius R.G. vairuojamą mikroautobusą. Likimo ironija, tačiau automobilyje rastą metalo laužą policininkas prisiminė matęs negyvenamoje K.S. sodyboje. Įtariamajam prisipažinus, apie vagystę pranešta sodybos šeimininko dukrai, kuri patvirtino, kad visi daiktai pavogti iš jo tėvui priklausančios sodybos.

Duodamas parodymus R.G. pripažino kaltę ir pasakojo, kad apiplėšti negyvenamą sodybą sugalvojęs norėdamas užsidirbti – pagrobti ir parduoti rastą metalo laužą. Todėl pasiskolinęs mikroautobusą, nuvažiavęs į nusikaltimo vietą kieme prisirinko įvairių žemės ūkio padargų dalių, juodojo metalo laužo, o atplėšęs lentą, kuria buvo užkaltos garažo durys, iš ten paėmė du variklius bei kito metalo.

Trenkė nepažįstamai merginai

Surašant baudžiamąjį įsakymą, remiantis ikiteisminių tyrimų metu surinkta medžiaga, įvertintas dar vienas vaikino poelgis praėjus metams nuo vagystės. Šiemet balandį, viešoje vietoje, kitų žmonių akivaizdoje, iš chuliganiškų paskatų, elgdamasis įžūliai ir demonstruodamas nepagarbą aplinkiniams, jis trenkė kumščiu nepažįstamai merginai du smūgius į veidą.

Nukentėjusiajai ant veido atsirado kraujosruva, ištino skruostas, buvo sužalota lūpa.

Ikiteisminio tyrimo metu R.G. pasakojo, kad tą naktį, sėdėdamas automobilyje su draugais, pamatė pro šalį einantį pažįstamą vaikiną su mergina. Vaikiną jis užkalbino, o mergina į kalbas nesileido – kažką burbtelėjo atgal. Tokio elgesio įžeistas R.G. užvedė automobilio variklį ir ėmė sekti įkandin poros. Pažįstamas, esą liepė važiuoti toliau, o jo mergina per atvirą automobilio langą sudavė jam per pakaušį. Vaikinas supyko, išlipo iš automobilio ir nepažįstamajai du kartus kumščiu smogė į veidą. R.G. tikino dėl padaryto nusikaltimo nuoširdžiai besigailintis.

Nukentėjusioji nurodė, kad jiedviem su draugu einant namo, kartu su dar vienu vaikinu ir dviem merginomis sėdėjęs automobilyje „WV Golf“, R.G. be jokios priežasties pradėjo važiuoti link jos ir draugo. Kai mergina pareiškė pretenzijas dėl per artimo privažiavimo, kaltinamasis iššoko iš automobilio ir pribėgęs prie jos, nieko nesakęs 2 kartus kumščiu smogė į veidą. Paskui sėdo į automobilį ir nuvažiavo. Merginos pasakojimą patvirtino jos draugas.

Vėliau R.G. su nukentėjusiąja susitaikė ir ši atsisakė minties kelti civilinį ieškinį.

Skirdamas bausmę, įtvirtintą baudžiamajame įsakyme, teisėjas atsižvelgė į tai, kad iki tol R.G. nebuvo teistas, charakterizuojamas teigiamai, tačiau padarė du tyčinius nusikaltimus, iš kurių vienas nesunkus, kitas – apysunkis.

Nuspręsta R.G. pripažinti kaltu ir skirti 40 MGL – 5 200 litų dydžio baudą. Vaikinas su tokiu sprendimu dar gali nesutikti ir reikalauti, kad būtų surengtas jo bylos nagrinėjimas teisme.