Apsivogusį sūnų nuo policininkų kumščiais gynusi mama užsidirbo teistumą ir baudą

antrankiai skrastasToks jau tas pareigūnų darbas – ginti, saugoti, padėti, tačiau pasitaiko ir tokių atvejų, kai patiems pareigūnams tenka gintis ir prireikia vienas kito pagalbos.

Kriminalinės policijos tyrėjui D.M. ir patruliui A.M. buvo pranešta, kad dėl sumušimo ir statybinio lazerio vagystės į Šilutės policijos komisariatą kreipėsi vyriškis. Pareigūnams kartu su apvogtuoju nuvykus į vagies namus, situacija išsirutuliojo taip, kad pareigūnams kliuvo ne tik nuo besistumdančios ir kumščiu muojuojančios sūnų policijai išsivežti neleidžiančios mamos, tačiau ir nuo į komisariatą parsivežto sumušimu ir vagyste įtariamo jos sūnaus.

Abu kojų ir rankų nesuvaldantys bei policininkų neklausantys šeimos nariai teisme turėjo atsakyti dėl pasipriešinimo savo darbą dirbantiems pareigūnams.

Vieną birželio vakarą pareigūnai nuvyko pas nukentėjusįjį, kuris parodė, kur gyvena vienas iš jį sumušusių ir apvogusių vyrų. Nuvažiavus prie nurodyto asmens namų, policininkus kieme pasitiko kaltininko mama J.G., kuri juos įleido į namus, nuvedė į kambarį, kur miegojo R.G. Moteris bandė sūnų pažadinti pati, bet šis tik keikėsi ir nenorėjo keltis.

Pareigūnas D.M. pažadino R.G. ir paprašė jį vykti į komisariatą. Tačiau R.G. nenorėjo keltis, o vėliau vedamas į pareigūnų automobilį pradėjo stumdytis.

Supyko ir R.G. mama, kad jos sūnelis buvo pažadintas ir iš lovos vedamas tiesiai į policijos automobilį. Eidama įkandin pareigūnų, J.G. rėkdama ir keikdamasi čiupo vienam iš policininkų už uniformos.

Moteris buvo perspėta dėl netinkamo elgesio, tačiau nereagavo į policininkų žodžius ir sudavusi pareigūnui A.M. į krūtinę dar norėjo įspirti, tačiau įsikišo kitas policininkas D.M. ir atitraukė moterį nuo kolegos. Tada kliuvo ir pastarajam – kumščiu moteris jam trenkė į veidą.

Savo vaiko ramybę gynusi mama kartu su sūnumi nuvežta į Šilutės rajono policijos komisariatą.

Komisariate J.G. sodinant ant kėdės, sūnus nusprendė pademonstruoti, kad ir jis ne ką prastesnis už mamą ir pareigūnui, kuriam jau buvo sumuštas veidas, įspyrė į krūtinę. Medikai pareigūnui D.M. nustatė nežymų sveikatos sutrikdymą.

Pykčio nesuvaldžiusi moteris teisme gynėsi, kad ją muštis “paskatino” kepant šašlykus išgerta viena stiklinė alaus. Be to, ji dar vartoja psichotropinius vaistus.

Moteris anksčiau neteista, nebausta, pati turi sveikatos problemų ir dar prižiūri sergančią mamą, todėl teismas mano, kad bausmės tikslai gali būti pasiekti, paskyrus jai 188,30 eurų (650,16 Lt) baudą.

Jos sūnus R.G. jau buvo teistas, ne kartą baustas, nedirbantis. Negana to, tą vakarą buvo išgėręs, pareigūnams su juo buvo sunku susišnekėti, todėl jam teismas skyrė 8 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, atidedant ją metams.

Nuosprendis galėjo būti skundžiamas.