Apskųsti Šilutės jaunimo reikalų koordinatoriaus konkurso rezultatai

savivaldybe 2Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius Raimundas Ambrozaitis penktadienį sulaukė skundo dėl pažeidimų vykdant valstybės tarnautojo – jaunimo ir sporto reikalų koordinatoriaus atrankos konkursą.

Konkurso rezultatus apskundė antroje vietoje likęs pretendentas.

Antruoju konkurse liko praėjusią vasarą iš Klaipėdos į Šilutę persikėlęs gyventi ir čia savo verslą kuriantis Kęstutis Gabšys. Išplatintame pranešime spaudai teigiama, jog jaunimo reikalus K.Gabšys žino ne iš nuogirdų ir šias pareigas eiti tikrai yra kvalifikuotas.

Informuojama, jog dar būdamas studentu jis kūrė ir vadovavo Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacijai „Apskritasis stalas”, o nuo 2008-ųjų iki 2011-ųjų vadovavo Klaipėdos miesto jaunimo reikalų tarybai. K.Gabšio darbo metu Klaipėdoje atidarytas atviros erdvės jaunimo centras, o pati Jaunimo reikalų taryba Jaunimo reikalų departamento buvo įvertinta kaip geriausia ir aktyviausia Lietuvoje.

„Deja tokie pasiekimai ir kompetencija Šilutės savivaldybės administracijoje buvo nepageidaujama. Konkurso komisija vietoje jaunimo problemų domėjosi mano žiniomis apie Šilutės politikos aktualijas ir Šilutės istoriją. Taip pat buvo uždavinėjami klausimai, kurių nedirbdamas minėto darbo niekas nesugebėtų atsakyti. Po konkurso komisijos nariai pripažino, kad mano atsakymai buvo išsamūs ir kompetentingi, tiesiog manęs prašė supratimo”,- savo patyrimus konkurse dėstė K.Gabšys.kestutis gabsys

Administracijos direktoriui adresuotame skunde sakoma, jog dalis komisijos narių žodinio testo metu klausinėjo specifinės informacijos (faktų ir žinių), kurie neparodo kandidato kompetencijos spręsti pareigybės apraše nurodytų funkcijų, tačiau suteikia konkurencinį pranašumą šias pareigas einančiam pakaitiniam valstybės tarnautojui. Pvz., kokiuose europiniuose projektuose dalyvauja Šilutės rajono jaunimas.

Pateikdamas atrankos procedūros pažeidimus K.Gabšys skunde nurodo, jog Savivaldybės administracijos parengtame teste buvo įtraukti klausimai ne iš teisės aktų. Taip pat reikalaujama informacijos, kurios nebuvo galima rasti viešai paskelbtuose dokumentuose (arba tokios informacijos radimas buvo apsunkintas).

„Tos infomacijos žinojimas arba nežinojimas negalėjo įrodyti dalyvio kompetencijos ar gebėjimo vykdyti pareigas (pvz., klausimas „Kada ir kur vyks tarptautinis seminaras?”). Kai kurie savivaldybės parengto testo klausimai (pvz., jaunimo organizacijų skaičius arba sporto klubų skaičius) yra nekonkretūs, o jų faktinis skaičius nuolatos kintantis. Atsakymo variantų svyravimai labai nežymūs. Šio skaičiaus žinojimas niekaip nedaro įtakos gebėjimams ir kompetencijai dirbti pareigybėse nurodytose pareigose”, – teigiama skunde.

K.Gabšys skunde prašo sustabdyti konkurso vykdymo procedūras, atstatyti pažeistas teises, taip pat pateikti medžiagą, kuri reikalinga konkurso rezultatus skundžiant teisme.

Konkursą laimėjo iki tol jaunimo ir sporto reikalų koordinatoriaus pareigas laikinai ėjusi Rimantė Vitkauskaitė.