Aptarė valstybės sienos apsaugos naująsias nuostatas

Savivaldybėje vyko pasitarimas dėl LR Seimo gegužės 3 d. patvirtino Valstybės sienos ir jos apsaugos įstatymo naujųjų nuostatų, reglamentuojančių patekimą į pasienio ruožą, esant ekstremaliajai situacijai.

Pasitarime dalyvavo savivaldybės vadovai, Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė ir bendruomenės pirmininkas Saulius Bukantas, taip pat turizmo srities atstovai, VSAT vado pavaduotojas pulkininkas Rimantas Petrauskas ir Pagėgių pasienio rinktinės Vileikių užkardos vadas majoras Irenijus Mačiulaitis.

„Visi suprantame, kodėl buvo priimtas toks sprendimas dėl leidimų. Šis įstatymas –  vienintelė reali priemonė, leidžianti kovoti su nelegalia migracija. Buvo nuspręsta, kad šis įstatymas taikomas ne tik teritorijoje, kuri ribojasi su Baltarusijos siena, bet ir su Rusijos Federacijos Kaliningrado sritimi. Tačiau gera žinia, kad jau paruoštas tarnybos vado įsakymo projektas. Juo švelninama tvarka ir leidimų nebus reikalaujama pagal visą Rusijos sieną. Leidimai bus reikalingi tik tokie, kokių reikėdavo ir anksčiau“, – teigė R. Petrauskas.

VSAT pareigūnai taip pat patikino, kad pagal naująjį įstatymą leidimų nereikės turistams, žvejams, gyventojams ir visiems kitiems, atvykstantiems į pasienio ruožą, esantį Pamario krašte.

Komunikacijos skyriaus inf.