Aptvertos senosios Šlažų kaimo kapinaitės

SLAZU KAPINAICIU TVARKYMAS 1Šilutės seniūnijos technika ir apie dešimt viešiesiems darbams pakviestų šilutiškių jau savaitę triūsia prie senųjų Šlažų kaimo kapinaičių, kurios yra laukuose, pakeliui link K.Griniaus tilto.

Seniai nebelankomos kapinaitės iš krūmų išgelbėtos dar praėjusiais metais, dabar jos juosiamos tvora, pakelėje bus ir nuoroda, kas čia palaidoti.

Šilutės seniūnas R.Steponkus „Šilutės naujienoms“ sakė, kad seniūnijos teritorijoje yra apie 40 jau nebenaudojamų šio krašto senųjų gyventojų kapinaičių. Seniūnas pavardijo tik kelias kapinaites, kurias seniūnija, kartu su kaimų bendruomenėmis ir visuomeninėmis organizacijomis yra sutvarkiusi – Šyšos, Mažių, Laučių kaimuose. Šiose kapinaitėse iškirsti krūmynai, sutvarkyta aplinka, užtverta tvora, kad teritorijos būtų apsaugotos nuo palaidų gyvulių ir laukinių žvėrių.

Pasak seniūno, senosioms kapinaitėms Šlažų kaime seniūnija yra gavusi dalinį finansavimą iš Šilutės rajono kultūros paveldo išsaugojimo ir pritaikymo turizmui strategijos. 819 eurų buvo skirti vielai, stulpeliams ir tvoros tinklui įsigyti. Visas kitas išlaidas (technikai, darbuotojams, jų transportui) seniūnija apmoka iš savo biudžeto.

R.Steponkus mano, kad savivaldybės Taryba galėtų skirti finansavimą terminuotai programai, kurioje būtų numatyta visų kapinaičių, atiduotų prižiūrėti seniūnijoms, tvarkymo perspektyva, finansavimas. Tuomet būtų aišku, kada kurios kapinaitės bus tvarkomos, ir niekam nereikėtų raudonuoti prieš jokius svečius.