Apvogtam ispanui – apgautų ūkininkų priekaištai ir ieškiniai

Untitled-3 copy„Nežinau, kaip tam ispanui nutiko su jo meile lietuvaitei, nežinau ir jo vedybinio gyvenimo peripetijų, bet tai ne tas žmogus, kuris vertas pasigailėjimo. Jis yra apgavęs daug žirgų auginimu besiverčiančių ūkininkų“, – portalui lrytas.lt apie neseniai nuo vagių nukentėjusį Ispanijos pilietį 63 metų Antonio Marquezą Luque atsiliepė Šilutės rajone žirgyną turintis Gedmantas Grygelis.

Pranešė apie patirtus nuostolius

Ispanijoje apsaugos firmą valdęs A.Marquezas Luque gyventi į Lietuvą atsikraustė 2003 metais susituokęs su dvigubai už save jaunesne lietuvaite Akvile M. Joniškio rajone namą, žemės ir žirgyno akcijų įsigiję sutuoktiniai užsiėmė žirgų prekyba.

Šeima iširo, kai ispanas jauną žmoną ėmė įtarinėti neištikimybe, o pastaroji jį apkaltino smurtu. Žmoną sumušęs ir durklu nužudyti pagrasinęs A.Marquezas Luque atsidūrė teisiamųjų suole ir 2008 metais 90 parų arešto buvo nuteistas už grasinimą nužudyti, savavaldžiavimą ir neteisėtą šaunamojo ginklo laikymą.

Vėliau su Akvile M. išsiskyręs Ispanijos pilietis liko gyventi Lietuvoje, čia toliau vertėsi žirgų prekyba. Į viešumą A.Marquezas Luque vėl pateko pranešęs apie 35 tūkstančių 600 eurų įvertintų dviejų hanoverių veislės žirgų ir telyčios netektį. Šie gyvuliai, ispano teigimu, buvo pavogti kovo mėnesį iš ūkinio pastato Bridų (Šiaulių r.) kaime.

Ikiteisminį tyrimą dėl vagystės pradėję pareigūnai apžiūrėjo ūkinį pastatą, kuriame buvo laikomi žirgai ir telyčia, tačiau jokių įsilaužimo žymių nerado.

Atkreipė dėmesį į skelbimą

„Kai sužinojau apie šią vagystę, į galvą iškart šovė mintis, kad tai eilinė šio ispano afera. Pernai lankiausi A.Marquezo Luque arklidėse, kai jis man už negrąžintą skolą pažadėjo atiduoti žirgą. Skolos taip ir neatgavau, tačiau jo žirgus mačiau. Kažin ar kiekvienas jų vertas ir tūkstančio eurų, o čia dviejų žirgų ir telyčios, kurios aš tada ūkiniame pastate net nemačiau, netektį A.Marquezas Luque įvertino net 35 tūkstančiais eurų. Čia kažkoks kosmosas“, – stebėjosi skolos už parduotą žirgą iš ispano atgauti negalintis G.Grygelis.

Žirgus auginantis lietuvis ūkininkas sakė atkreipęs dėmesį į portale skelbiu.lt publikuotą skelbimą apie parduodamus du arklius. „Pardavėjas už šiuos žirgus prašė po 800 eurų, o vienas skelbimo komentatorius dar klausė: „Ar čia visi ispano arkliai?“ – jam į akį kritusį skelbimą prisiminė G.Grygelis.

Bandė suversti kaltę kitam žmogui

Šilutės rajone ūkininkaujantis ir žirgus auginantis G.Grygelis sakė, kad pažintis su A.Marquezu Luque užsimezgė prieš ketverius penkerius metus. „Jis iš manęs įsigijo du jauniklius žirgus. Už vieną pinigus atidavė, o už kitą – ne. Paprašytas atsiskaityti ispanas bėdą suvertė neva su juo Ispanijoje neatsiskaičiusiam žirgų pirkėjui. Aš paklausiau to pirkėjo pavardės ir paprašiau savo Ispanijoje gyvenančių pažįstamų nuvažiuoti su juo pasikalbėti. Paaiškėjo, kad tai niekuo dėtas žmogus, kuris turi vaisių ir daržovių krautuvėlę, o apie jokius žigus nėra net girdėjęs“, – sakė G.Grygelis.

Provokuodavo pasielgti neapgalvotai

Tai sužinojęs lietuvis ūkininkas vėl pasikalbėjo su A.Marquezu Luque ir neatgavęs pinigų pabandė skolą išsireikalauti teisiniu būdu. „Nervai kainuoja brangiau – galiausiai mes pasirašėme taikos sutartį, be to, A.Marquezas Luque už skolą pažadėjo atiduoti vieną savo žirgą. Kai atvažiavau to žirgo pasiimti, jis jokių dokumentų pateikti negalėjo ir nieko aš negavau. Išvis tai labai keistas žmogus – kalbantis dėl skolos grąžinimo jis vis stengdavosi sukelti konfliktą, lyg provokuotų jį stumtelėti ar ką kitą padaryti. Neabejoju, kad pasidavus emocijoms, viskas būtų pasibaigę pareiškimu policijai“, – spėjo G.Grygelis.

Pinigų neatgavusį kelmiškį pakirto infarktas

Nuo Ispanijos piliečio nukentėjęs lietuvis ūkininkas sakė, kad tokių kaip jis – ne vienas ir ne du. A.Marquezas Luque laiku neatsiskaitė su keliolika jam žirgus parduoti patikėjusių žmonių. „Dviejų iš Ispanijos piliečio pinigų už parduotus žirgus neatgavusių žmonių jau nebėra tarp gyvųjų. Vienas skolos taip ir neatgavęs Kelmės rajono ūkininkas mirė ištikus infarktui“, – tvirtino G.Grygelis.

Ispano auginami žirgai menkaverčiai?

G.Grygeliui antrino ir Kurtuvėnų regioninio parko žirgyno programų vadovas Vytautas Martinavičius. Prieš ketverius metus du žirgus A.Marquezui Luque pardavęs V.Martinavičius taip ir neatgavo 2 tūkstančių 400 eurų.

„Ispanas mane ilgą laiką maitino pažadais. Kai netekęs kantrybės kreipiausi į teismą, jis ėmė teisintis, kad pinigų neatidavė, nes ir pats buvo apgautas. Kitiems kreditoriams jis dar siūlėsi skolą gražinti paties auginamais žirgais. Man grąžinti skolos žirgais A.Marquezas Luque nesiūlė, bet aš dėl to ir neišgyvenu, nes jo auginami žirgai yra menkaverčiai“ – sakė V.Martinavičius.

Į bėdžių užsienietis nepanašus

Teismo priteistas skolas iš Ispanijos piliečio, pasak Kurtuvėnų žirgyno programų vadovo, bando išieškoti antstoliai, tačiau šis procesas vyksta vangiai. „Neaišku, kaip ten yra: tas ispanas lyg ir tebeplėtoja veiklą, bet arba jis tai daro svetimu vardu, arba sugeba viską nuslėpti nuo antstolių. A.Marquezas Luque visiems tik ir skelbiasi, koks jis yra nelaimingas ir kaip visų skriaudžiamas, tačiau į didelį vargšą ar nelaimėlį, koks bando pasirodyti, jis tikrai nėra panašus“, – sakė pinigų už Ispanijos piliečiui prieš ketverius metus parduotus žirgus iki šiol taip ir neatgavęs V.Martinavičius.

Skolas išieško antstoliai

Teismo priteistų skolų išieškojimu iš A.Marquezo Luque užsiima antstolės Vaivos Šimkienės kontoros darbuotojai. „Negaliu atskleisti tikslios informacijos apie skolų išieškojimą iš šio piliečio, tik galiu patvirtinti, kad procesas vyksta“, – sakė antstolės V.Šimkienės kontoros darbuotoja. Portalo lrytas.lt duomenimis, teismo A.Marquezui Luque priteistų skolų dydis yra keliolika tūkstančių eurų.

Dalį skolų jau išieškoję antstoliai yra areštavę ir A.Marquezo Luque vardu registruoto turto.

Lrytas.lt inf.