Ar apgamų šalinimas kelią pavojų sveikatai?

Nors apgamai yra dažnai sutinkami ir bemaž visad nekenksmingi odos dariniai, tačiau daug kam yra aktualus jų pašalinimas. Nors kiekvienas žmogus vidutiniškai turi apie 10-40 apgamų, tačiau jeigu jums nepatinka tai, kokią įtaką jis turi jūsų išvaizdai, jeigu jis dažnai sudirgsta arba kelia kitokį diskomfortą, galima planuoti tokio apgamo pašalinimą. Apgamų šalinimas kaina yra ganėtinai patrauklus pasirinkimas. Tačiau gali kilti klausimas – ar toks šalinimas būtų pavojingas sveikatai?

Pavojus sveikatai šalinant apgamus neprofesionaliai

Jeigu kreipėtės į profesionalius dermatologus, kurie apžiūrėjo apgamą(-us), kuris ar kurie turėtų būti šalinami ir gali rekomenduoti tokią procedūrą, nereikėtų abejoti. Tai yra saugu ir patikima. Didžiausios problemos ir rizika sveikatai kyla tuomet, kai apgamai šalinami namų sąlygomis, be specialistų priežiūros.

Nors namų sąlygomis šalinti apgamą kai kam gali pasirodyti paprasta ir patogu, nėra absoliučiai nė vieno mokslinio tyrimo, kuris galėtų patvirtinti tokių veiksmų naudą ir efektyvumą. Priešingai, tyrimai ir atvejų analizės leidžia daryti išvadas, kad tai labai pavojinga. Jeigu naudojamasi kremais, kuriuos galima įsigyti internetu (apgamų šalinimui), tokie kremai dažnai palieka randus. Na, o turbūt keisčiausias būdas yra apgamų iškirpimas ar išpjovimas žirklėmis ar peiliukais. Tai – nehigieniška ir dažnai kelia didelę infekcijos ar tolesnių pažeidimų riziką.

Niekuomet nerekomenduojama bandyti pašalinti neištirtą apgamą, kadangi jis gali būti ir vėžinis, o tada visa tai išplistų po jūsų kūną.

Kaip profesionalai, saugiai pašalina apgamus?

Kiekvienas dermatologas įvertina esamą situaciją ir savo kompetencijas bei rekomenduoja, jo(-s) manymu efektyviausią sprendimą.

Jeigu nekalbėsime apie chirurgines operacijas, kurios dabar yra ganėtinai retos ir taikomos labiau tais atvejais, kai apgamas yra piktybinis ir galimai arba patvirtintai vėžinis, populiariausi apgamų šalinimo būdai yra šaldymas arba deginimas lazeriu.

Moderniausi lazeriai veikia išgarindami iš apgamo vietoje esančių ląstelių prikauptą vandenį. Taip tos ląstelės sunyksta, išvengiant aplinkinių audinių pažeidimo, o gautas rezultatas – tikslus, koncentruotas, leidžia greitai atgauti norimą estetinį vaizdą. Šalinimas šaldymu daromas atšaldant apgamą su skystu azotu ir taip pašalinant jį. Senesnė technologija dar yra ir tradicinis nudeginimas elektros srove, tačiau ji bene visomis efektyvumo savybėmis nusileidžia šalinimui lazeriu.