Ar seniūnijai neteks mokėti už privačių kiemų asfaltavimą?

smelyno gatve duobes„Ne“ – garantuoja Šilutės seniūnijos vadovai

„Smėlyno gatvėje asfaltą turi lopyti, bet pirmiausia pasirūpina privatų kiemą patvarkyti. Nesiskųsčiau, jei būtų atvirkščiai – jei pirma gatvę sutvarkytų, o paskui kiemus asfaltuotų“, – į Smėlyno gatvę kvietė vietos gyventoja.

Iš tiesų, apie vidudienį nuo Klaipėdos gatvės pasukus į kairę, Smėlyno gatvė atrodė kaip sunkiai įveikiamas kliūčių ruožas – asfalto lopymui buvo paruošta dešimtys duobių duobelių.

Pasak naujakuriškės, duobių skaičius per pusę darbo dienos beveik nesumažėjo, nes gatvę remontuojantys darbininkai su technika pirmiausia pasuko į vieną kiemą, esantį šalia vadinamųjų „barakų“.

Fotoaparatu užfiksavome, kad tame kieme šviežia asfalto danga sujungė nuožulnia plokštuma du skirtingo aukščio smelyno gatve kiemasteritorijos plotus. Pastabi naujakuriškė teigė, kad asfaltavo ir kieme, už tvoros, bet ten su fotoaparatu nelindome.
Faktas yra faktas: remontininkai iš tikrųjų pirma pasitarnavo privačios sodybos savininkui, o gatvės duobes paliko vėlesniam laikui.

„Ar tai – leistina? Ar už nuosavo kiemo asfaltavimą neteks mokėti seniūnijai?“ – teiravomės Šilutės seniūno pavaduotojo Algirdo Ivanausko.

Jis patikino, kad seniūnija nesumokės nė cento už privatininkui atliktas paslaugas. Seniūnija, užsakiusi asfalto duobių lopymą, rangovui baigus darbą išmatuoja visus lopus ir pagal jų plotą sumoka darbus atlikusiai įmonei. „Asfalto remonto darbus atliko privati įmonė. Mes negalime jai drausti tuo pat metu teikti paslaugas ir gyventojams, jei jie užsisako paasfaltuoti kiemą. Gyventojai už darbą patys atsiskaitys su įmone, o seniūnija sumokės tik už gatvės remontą“, – paaiškino A.Ivanauskas.