Ar Šilutėje vis dar yra vietos pavadinimui „Komunarų gatvė“?

Įvykiai mums broliškoje Ukrainoje sukrėtė visą pasaulį, o ukrainiečių didvyriškumas įkvėpė daugelį. Jis suvienijo, paskatino geriems darbams. Per visą pasaulį nusirito pačių įvairiausių ukrainiečių tautos palaikymo akcijų banga.

Komunarų gatvė – bene vienintelė Šilutėje, kurios pavadinimas šiandienos įvykių kontekste ypač piktina neabejingus kraštiečius. T. Budrikis klausia: „Ar Šilutėje vis dar yra vietos sovietiniam palikimui?..“

Šilutė – ne išimtis. Šių įvykių fone vykusio Lietuvos socialdemokratų (LSDP) Šilutės skyriaus tarybos susirinkimo metu kilo diskusija dėl Šilutėje, Naujakurių mikrorajone, esančios Komunarų gatvės.
„Gatvių pavadinimai – tai bene ryškiausi istorinės atminties atspindžiai, tad kilo klausimas, ar pas mus tikrai vis dar yra vietos sovietiniam palikimui? Juk niekas nesiginčys, kad vadinamieji keturi komunarai buvo kovotojai už komunizmą?

Todėl kartu skyriaus bičiuliais vieningai sutarėme, kad karas Ukrainoje, negailestinga Rusijos agresija ir herojiškas ukrainiečių pasiryžimas kovoti už savo Tėvynės laisvę galėtų būti pagerbtas ir mūsų mieste. Su šia idėja kreipėmės į Šilutės seniūnijos seniūną Raimondą Steponkų ir iškart sulaukėme pritarimo“, – sako LSDP Šilutės skyriaus pirmininkas Tomas Budrikis.

Pasak Šilutės seniūno R. Steponkaus, Komunarų gatvės pavadinimą svarstyta pakeisti ir anksčiau, tačiau tuo metu nesulaukta gyventojų pritarimo. „Džiugu, kad ir vėl iškelta ši idėja. Puiki iniciatyva Šilutėje pagerbti Ukrainos žmones. Juk jie kovoja už visos Europos, o tuo pačiu ir mūsų, laisvę. Todėl kviesime gyventojus vėl aptarti šią idėją“, – kalbėjo R. Steponkus.

Komunarų g. gyventojai kviečiami į susirinkimą, kuris vyks 2022 m. kovo 17 d., 17.30 val., Komunarų g. 29 (sporto aikštelėje), Šilutė.

Užsakymo Nr. 20220315, publikacija bus apmokėta iš LSDP sąskaitos.