Ar švėkšniškių žvakučių šviesa pasieks valdininkus?

sveksnos gatvesTurbūt daugelis švėkšniškių pastebėjo spalio 31 d. vakarą prie pagrindinių Švėkšnos gatvių namų uždegtas žvakutes. Pastebėti mirgančias liepsneles turėjo ir tūkstanančiai miestelio svečių, mat tą vakarą Švėkšnos dvaro parke vyko itin garsi moliūgų-žibintų šviesos šventė.

Gal svečiai ir nesuprato, kodėl dega žvakutės prie namų, o gal tiesiog pamanė, kad taip gyventojai prisideda prie šviesos šventės. Bet priežastis visai kita – tai noras dar kartą atkreipti dėmesį į įsisenėjusią neapšviestų ir nesutvarkytų Vilkėno, Žalgirio, Veiviržėnų gatvių problemą.

Jau keletą metų švėkšniškiai “maitinami” valdininkų pažadais, esą ta linkme dirbama ir netrukus miestelėnai galėsiantys džiaugtis naujais šaligatviais, apšviestu keliu.

Iš tikro, gyventojų nerimas suprantamas, kai šiame labai judriame kelio ruože, kuriame nėra saugių šaligatvių, o rytais į mokyklą ar į darbą žygiuoja būriai gyventojų, vis dar nėra įrengtas gatvės apšvietimas.

Prieš kelerius metus visoje gatvėje pakloti vandentiekio ir nuotekų tinklai, tad pradėti apšvietimo ir kitus rekonstarvimo darbus trukdžių kaip ir nebeliko.

Lygiai prieš metus, Vilkėno gatvės gyventojai išdėliojo prie gatvės moliūgus-žibintus, po tąkart vykusios akcijos vėl išgirsti gražūs pažadai.

Seniūnas – už gyventojų iniciatyvą

Paklausėme Švėkšnos seniūno Alfonso Šepučio, ką jis pats mano apie tokią gyventojų iniciatyvą, ar kada nors bus rekonstruotos šios gatvės?

Aš pats gyvenu Vilkėno gatvėje, mano šeima taip pat uždegė žvakutę prie savo sklypo. Vertinu teigiamai. Iniciatyvų buvo jau keletą. Daugiau kaip prieš metus laiko buvo renkami parašai  po prašymu atkreipti dėmesį į problemą. Vėliau buvo organizuota rašyti kreipimus atskirų įstaigų (vaikų darželio, specialiosios mokyklos, gimnazijos bendruomenės) ir šie dokumentai buvo išsiūsti LR Vyriaysybei, Seimo nariui ir rajono savivaldybei. Ta problema buvo aptarta ir seniūnijoje seniūnaičių sueigoje, kreiptasi į savivaldybę. Mano žiniomis, savivaldybė atliko projekto koregavimą, kadangi 2008 m. paruoštas projektas nebeatitiko šių dienų saugaus eismo reikalavimų ir perduotas derinimui, atsakė seniūnas.

Seimo narys Remigijus Žemaitaitis kaltina Š. Laužiko ir V. Pozingio tandemą
 
Anot Švėkšnos apylinkėje išrinkto Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio, šiems metams tam reikalaui jis buvo išderėjęs 1 mln. lt., tačiau esant tuometiniam Šilutės rajono merui Šarūnui Laužikui ir vicemerui Virgilijui Pozingiui valdžioje, šios sumos savivaldybė neįsisavino. Kyla klausimas, nejaugi daugaiusia Švėkšnos rinkėjų palaikymo per praeitus savivaldybių Tarybų rinkimus gavę „Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai“, turėję aukščiausią postą – mero, nenorėjo prisidiėti prie savo rinkėjų gerbuvio.
 
R. Žemaitaitis palaiko tokias gyventojų iniciatyvas. Prisipažįsta, kad jam gėda dėl tokio atsainumo, net ministerijos atstovai nesuprato tokios tuometinės Šilutės rajono savivaldybės vadovų pozicijos. Seimo narys R. Žemaitaitis neatmeta galimybės, jog priimti šiuos pinigus atsisakyta tyčia.

Pasirašė sutartį dėl Vilkėno ir Žalgirio gatvių rekonstravimo techninio projekto parengimo

Pasikeitus statybos techniniams reglamentams Šilutės rajono savivaldybės administracijos (toliau – Savivaldybė) užsakymu buvo atliktas Vilkėno ir Žalgirio gatvių eismo saugumo auditas. Atsižvelgdama į audito išvadas Savivaldybė atliko viešųjų pirkimų procedūras ir pasirašė sutartį dėl Vilkėno ir Žalgirio gatvių rekonstravimo techninio projekto parengimo. Parengus projektą ir gavus statybą leidžiantį dokumentą bus ieškomas finansavimas rekonstravimo darbams atlikti, paaiškino Ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Mindaugas Oželis.

M. Oželis patikslino, kad Vilkėno ir Žalgirio gatvės yra valstybinės reikšmės keliai, kuriuos prižiūri VĮ „Klaipėdos regione keliai“, kuri yra pavaldi Lietuvos automobilių kelių direkcijai prie Susisiekimo ministerijos (toliau – Kelių direkcija). Todėl Savivaldybė Vilkėno ir Žalgirio gatvių rekonstravimo projektą įgyvendins kartu su Kelių direkcija (Savivaldybės atsakinga už šaligatvių ir apšvietimo įrengimą, o už pėsčiųjų ir dviračių takų įrengimą ir gatvės važiuojamosios dalies rekonstravimą – Kelių direkcija).   

Beje, 2014 metais iš Kelių priežiūros ir plėtros programos Savivaldybė Švėkšnos seniūnijai skyrė daugiau kaip 318 tūkst. litų gatvėms prižiūrėti, remontuoti, eismo saugumui užtikrinti. Kur panaudoti šias lėšas sprendžia pati seniūnija kartu su bendruomene. Todėl dalis šių lėšų galėtų būti skiriama ir Vilkėno ir Žalgirio gatvių apšvietimui ar šaligatvių įrengimui, sakė M. Oželis.

Taigi, belieka apsišarvuoti kantrybe ir tikėtis, kad neužilgo Švėkšnos gatvės bus tokios, kaip kaimyniniame Žemaičių Naumiestyje. O kas žino, gal bus dar vietinių gyventojų iniciatyvų pajudinti biurokratinį aparatą?