Ar teisingai skaičiuoja PVM už karštą vandenį?

karstas vanduoGarbaus amžiaus „Šilutės naujienų“ skaitytoja suabejojo, ar UAB „Šilutės šilumos tinklai“ teisingai skaičiuoja mokestį už karštą vandenį.

Rugpjūčio pirmomis dienomis ji gavo įmonės sąskaitą, kurioje nurodyta, jog jos suvartoto šilto vandens mokestis apskaičiuotas su 21 proc. PVM. Tą pačią dieną, žiūrėdama TV žinias, bėgančioje žinutėje perskaitė, kad Šilumos tiekėjų asociacija siūlo, kad PVM dydis už centralizuotai tiekiamą šilumą ir karštą vandenį galėtų būti ne didesnis kaip 15 proc.

Todėl skaitytoja ir klausia, ar teisingai UAB „Šilutės šilumos tinklai“ jai rašo sąskaitą, kurioje karštas vanduo apmokestintas 21 proc. PVM.

UAB „Šilutės šilumos tinklai“ vyriausioji buhalterė Vida Bukantienė „Šilutės naujienoms“ paaiškino, kad pastaruoju metu nemažai klientų abejoja dėl sąskaitose nurodyto 21 proc. PVM. Pasak buhalterės, jokios klaidos čia nėra, nes LR Vyriausybė ir Seimas nepratęsė PVM lengvatos centralizuotai tiekiamai šilumai ir karštam vandeniui. Todėl nuo š.m. birželio mėnesio už minėtas paslaugas vartotojams skaičiuojamas nebe 9 proc. PVM, bet 21 proc. PVM.

Pasak V.Bukantienės, vartotojus klaidina politikų ir suinteresuotų asociacijų diskusijos apie PVM lengvatos panaikinimą ir prielaidos, koks PVM galėtų būti, žmonės daug girdėjo apie premjero ir opozicijos lyderio susitarimus dėl PVM lengvatos sugrąžinimo.

V.Bukantienė „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad yra girdėjusi kalbų, jog nuo rugsėjo 1 d. žadama sugrąžinti PVM lengvatą – už šilumą ir karštą vandenį skaičiuoti tik 9 proc. PVM. Ši lengvata galiotų iki š.m. gruodžio 1 dienos.

Vėliau ketinama nustatyti, jog centralizuota šiluma ir karštas vanduo būtų tiekiamas su 15 proc. PVM. Tačiau, pasak V.Bukantienės, jokių patikimų dokumentų šiuo klausimu dar nėra. Dabar galioja 21 proc. PVM.