Ar vis dar renkamės naudotą automobilį

Cars for sale

Kas įtakoja naudoto automobilio pasirinkimą?

Nepaisant kylančio pragyvenimo lygio šalyje, vis dar didžioji dalis gyventojų asmenine transporto priemone pasirenka naudotą automobilį. Tam turi įtakos gaunamos pajamos, turimi finansiniai įsipareigojimai ar stabilumo trūkumas šalies ekonomikoje. Taipogi, renkantis keturratį pagalbininką, vienas iš lemiamų faktorių – taupumas. Susumavus šiuos Lietuvos žmonių gyvenimą nulemiančius veiksnius bei įpročius, naudoto automobilio pasirinkimas – gan racionalus bei logiškas sprendimas. Remiantis statistika, Lietuvos autoparko vidutinis lengvojo automobilio (M1 ir N1 klasė) amžius – 14 metų. Lyginant su bendru ES vidurkiu, mūsų keliais rieda 4 metais senesnės transporto priemonės. Technologijoms nestovint vietoje reikalavimai oro taršai bei saugumui taip pat nuolat auga. Nieko nuostabaus, jog renkantis nebe pirmos jaunystės automobilį, pirkėjai vis labiau atsižvelgia į jo išmetamų teršalų kiekį, vidutines kuro sąnaudas, saugumui skirtą įrangą ir pan.

Kokie įrankiai praverčia ieškant transporto priemonės skelbimų svetainėse?

Prieš įsigydami naudotą automobilį, žmonės vis daugiau dėmesio skiria jo saugumo lygiui. Apie tai byloja ir lietuviškos transporto priemonių skelbimų svetainės. Jau tapo įprasta, kad pardavėjas skelbime pateikia informaciją apie automobilio ekonomiškumą, emisijos standartą (euro klasę) ar komplektaciją. Juk šios savybės tiesiogiai įtakos būsimo savininko išlaidas.

Kalbant apie skelbimų svetaines, lietuviško interneto platybėse pasirinkimas tikrai gausus. Nuo rinkoje jau ne pirmus metus įsitvirtinusių lyderių, iki savo vertę dar turinčių įrodyti naujokų. Kiekvienas svetainės kūrėjas stengiasi padaryti ją kuo paprastesne, patogesne naudoti, nepamiršdamas įtraukti gausybę naudingų funkcijų, pvz.: išsaugoti aktualias paieškas, įsiminti patikusius skelbimus ar surūšiuoti juos pagal įvairius kriterijus, tokius kaip įkėlimo datą, kainą ir t.t. Visi šie ir dar daugelis kitų pagalbinių įrankių potencialiam pirkėjui suteikia lankstumo ieškant patikimo, daug investicijų ateityje nepareikalausiančio automobilio.

Kaip nesuklysti savo pasirinkime?

Kiekvienas pirkėjas vengia, kad jo investicija į naudotą transporto priemonę netaptų nesibaigiančių išlaidų maratonu. Tačiau kaip pasiekti tokio, atrodytų, daug žinių ir laiko pareikalausiančio tikslo? Juk tie, kas turėjo akistatą su nesąžiningais pardavėjais, sekantį kartą vargu ar beatodairiškai pasitikės skelbime nurodyta informacija.

Visų pirma reikėtu patikrinti ar automobilis nėra ieškomas, ar jam netaikomi kiti apribojimai. Tai galite padaryti „Regitros” interneto svetainėje. Jeigu šioje vietoje viskas tvarkoje, toliau reikėtų atkreipti dėmesį į deklaruojamą automobilio ridą. Peržiūrėjus daugybę pasiūlymų galima ir pačiam, kaip sakoma „iš akies” įvertinti, ar skaičiai nemeluoja. Dažnai jau šioje paieškos stadijoje galime išbrokuoti ateityje garantuotai nuvilsiantį variantą. Svarbu kuo smulkiau išnagrinėti nuotraukų (jeigu tokios pateiktos) turinį. Jeigu įmanoma, įvertinti vairo, paminų gumų, pavarų perjungimo svirties, sėdynių apmušalų būklę. Tai bene labiausiai kenčiančios interjero detalės, kurių nusidėvėjimas papasakos nesumeluotą transporto priemonės gyvenimo istoriją. Ne ką mažiau svarbus ir automobilio kėbulas. Didesni jo trūkumai matosi nuotraukose. Bet ką daryti su paslėptais ar kitaip užmaskuotais? Pvz.: lonžeronų geometrija ir vientisumas, rūdžių sankaupos po ratų arkomis, slenksčiais, durelėmis ir gaubtais, smulkūs įlenkimai ir įbrėžimai, pastebimi tik apžiūrint automobilį gyvai. Neturint patirties ir reikiamos įrangos, tikrinti variklio darbą, pakabos elementų nusidėvėjimą ar saugos sistemų veikimą vertėtų patikėti ekspertams. Juk pagailėjus skirti keliasdešimt eurų patikrai specializuotame servise, ateityje tame pačiame servise išleisime dešimteriopai.

Savo ruožtu pardavėjams taip pat nevertėtų slėpti rimtų trūkumų, nes vis dažniau pasitaiko atvejų kai pirkimo-pardavimo sutartis būna nutraukta dėl to, kad pardavėjas nenurodė ar nuslėpė jam žinomus automobilio defektus. Talpinant skelbimą reikėtu išvardinti ne tik rimtus trūkumus. Nereikėtų pamiršti nurodyti ir transporto priemonės privalumų, komplektacijos, atliktų remonto darbų ir pan. Kuo daugiau nurodysite informacijos skelbime, tuo didesnė tikimybė, jog jūsų automobilis atras naują šeimininką. Norint, kad pasiūlymas sulauktų dar didesnio susidomėjimo, vertėtų skirti papildomo laiko ir patalpinti parduodamo automobilio skelbimą į kelias svetaines. Juk kiekvienas pirkėjas, tikėdamasis rasti išsvajotą kainos ir kokybės santykį, neapsiriboja vienu pasiūlymu.